Львівщина

0
132

Вихідні у Львові — за півціни!

Акція «Вихідні у Львові за півціни» відбувається втретє, і щороку зростає кількість гостей, які користуються цією пропозицією.  Раз на  рік випадає нагода оселитися в готелі, ознайомитися з експозиціями музеїв, оглянути архітектурні пам’ятки давнього міста, випити запашної кави, скуштувати традиційних кручеників та солодощів, заплативши лише половину вартості! Втім, скористатися пропозицією можуть не тільки приїжджі, а й львів’яни. Акція, яку місцеві підприємці апробували два роки тому як антикризовий захід, рятуючи власні заклади  від банкрутства під час епідемії грипу, справді виявилася рятівною. Тоді до Львова таки приїхали відчайдухи — гуляли затишними міськими вуличками в масках, а горнятко кави ставало чудовим антидепресантом. 2010 року до Львова за «порцією доброго настрою» приїхало понад 15 тисяч туристів з  різних міст України та з-за кордону — Росії, Польщі, Великобританії, Італії, Канади, Нідерландів. Торік, за словами головного спеціаліста управління туризму Львівської міської ради Ольги Качмар, було також багато гостей. Реклама-запрошення  провести вихідні у Львові за півціни, приміром, у Вроцлаві, викликала справжній ажіотаж у поляків. Прагматичні сусіди підрахували економію і витрати, і вже згодом вільних місць у туристичних групах не  було. Збільшилась і кількість учасників акції — понад 40 туристичних об’єктів. Послуги за половину вартості надаватимуть салони краси, бутики та магазини. 
Загалом інформацію про акцію «Вихідні у Львові за півціни» львів’яни розіслали туроператорам, готелям, ресторанам, кнайпам, розважальним закладам — своїм партнерам в Україні, Польщі, Росії — близько 10 тис. адресатів. Це дало змогу туристичним компаніям сформувати спеціальний туристичний маршрут до Львова саме на ці дні.
Отож передріздвяний Львів чекає гостей! Аби лишень не підвела погода, а індустрія гостинності галицького міста, як завжди, викладеться на всі сто!

Школярі вчаться на голодний шлунок…

У більшості навчальних закладів організація харчування дітей не відповідає вимогам чинного законодавства. Такий невтішний висновок зробили співробітники прокуратури Львівської області.
За належне харчування дітей у школах мають відповідати органи місцевої виконавчої влади та керівники навчальних зак¬ладів. Адже харчування дітей здійснюється за рахунок бюджетних асигнувань. Проте учні перших-четвертих класів шкіл Борислава та Стрия, навели приклад у прес-службі прокуратури Львівської області, з 1 вересня по сьогодні взагалі не забезпечені безплатним харчуванням.
Шкільні обіди у багатьох школах та інтернатах, задокументували працівники прокуратури, готуються з урахуванням не потреб дітей, а вартості продуктів. Наприклад, у школах Львова, Буського, Перемишлянського, Радехівського, Жидачівського, Самбірського та Сколівського районів на денне харчування учнів перших-четвертих класів, дітей-сиріт та дітей із малозабезпечених сімей надається по 3-4 гривні на дитину. Зрозуміло, що за такими цінами для цих дітей не закуповують достатньо м’яса, риби, свіжих фруктів, молока, овочів…

У вбивстві дівчини, яка їхала до Стрия, підозрюють провідників

За підозрою у вбивстві 23-річної жительки Черкаської області, яка потягом “Київ — Ужгород” їхала до Стрия, співробітники УМВСУ на Львівській залізниці затримали двох провідників вагона, в якому подорожувала загибла.
17 грудня на залізничному перегоні Золочів – Красне машиніст електрички побачив труп дівчини і повідомив про це в міліцію. Незабаром правоохоронці встановили, що знайшли тіло пасажирки потяга №81 “Київ – Ужгород” (прописаний до Південно-Західної залізниці), яка їхала відпочивати у Стрий.
За підозрою у вбивстві, повідомили “ВЗ” у прес-службі УМВСУ на Львівській залізниці, правоохоронці затримали двох провідників поїзда. Один із них – раніше судимий. Міліціонери підозрюють, що провідники зґвалтували дівчину, а потім на ходу викинули з вагона. Наразі експерти лише встановили, що дівчина під час загибелі була тверезою. Чи була вона зґвалтована, стане відомо найближчим часом.
Хоча правоохоронці через мас-медіа просили зголоситися сусідок черкащанки по плацкартному купе – двох монахинь і чоловіка, можливі свідки трагічних подій на це прохання не відгукнулися.