Луганщина

0
135

Діагноз за п’ять секунд

У Луганському обласному кардіодиспансері відкрито відділення інтенсивної терапії. «Воно розраховане на 20 кардіореанімаційних та реабілітаційних ліжок і відкрите спеціально, аби лікувати хворих з усієї області, — повідомляє головний лікар цього закладу Сергій Тиць і додає, — у планах медиків налагодити роботу санітарної авіації, щоб з навіть найвіддаленіших районів краю оперативно доправляти людей, які потребують допомоги».
Створений у 1985 році, цей лікарський заклад є провідним центром високоспеціалізованої медицини. Щорічно тут отримують лікування та консультації понад 3 тисячі хворих; функціонує одна з кафедр медичного університету, впроваджуються новітні технології, розвинена ультразвукова діагностика. У серпні цього року почав працювати кабінет комп’ютерної томографії, де встановлено обладнання четвертого покоління. Раніше таких томографів в Україні було лише три: в Донецьку, Києві та Харкові. Діагностичні можливості цього апарата унікальні. Лише за 5 секунд сканування він здатний виявити найдрібніші зміни органів і тканин з точністю до 0,5 мм. Тільки на такому томографі можна виконати неінвазивну контрастну коронарографію і визначити стан прохідності артерій, які забезпечують серце кров’ю».
Обласний кардіодиспансер оснащений обладнанням і для бездротової передачі кардіограм. Це дає змогу з будь-якого фельдшерсько-акушерського пункту, сільської амбулаторії або інших лікувальних установ оперативно, фактично в режимі реального часу, отримати кардіограму хворого для компетентного її вивчення і своєчасного рішення: чи необхідно людині транспортування до обласного лікувального закладу.
Аби обласний кардіологічний диспансер став таким сучасним медичним центром, за два роки сюди було направлено майже 9 млн. грн, з яких понад 5 млн. грн — кошти обласного бюджету. У придбання спеціалізованого обладнання вкладено майже 18 млн. грн, з яких понад 14,6 млн — кошти обласної скарбниці.