Чернівеччина

0
141

Потяг «Чернівці-Київ» стане швидкісним

З початку 2012 року потяг «Чернівці-Київ» зменшив свій час у дорозі на дві години. Отож чернівчани зможуть добратися до столиці не за 15, а за 13 годин. А вже незабаром, теж у 2012 році, планується ще на п’ять годин зменшити час подорожі цим потягом. З цією метою буде прокладено його маршрут через територію Молдови.
«Цей потяг курсуватиме за іншим розкладом, матиме інший номер, але зрештою це буде той же потяг «Буковина», який і нині працює на маршруті. Йому буде присвоєно категорію швидкісного і він майже на дві години швидше прибуватиме до кінцевої зупинки за рахунок скорочення кількості зупинок». – повідомив начальник залізничного вокзалу станції Чернівці Мар’ян Ласійчук..
За словами начальника управління інфраструктури та туризму Чернівецької обласної державної адміністрації Дмитра Павела, прокладання маршруту цього популярного потяга через територію Молдови скоротить час у дорозі ще на п’ять годин. Листи-звернення до адміністрації президента вже надіслано, ведуться переговори з митниками та прикордонниками. Попередньо, щоби унеможливити контрабанду та спростити перетин кордону для українців, планується надати можливість подорожувати цим потягом за внутрішніми українськими паспортами.
Потяг «Чернівці-Київ» з 1 січня 2012 року має номер 118 (дотепер – 327), відправляється з Чернівців щодня о 18.18, до Києва прибуває о 8.00. З Києва він відправлятиметься о 18.31, до Чернівців прибуватиме о 7.58 год. Зупинятиметься на 11 станціях (раніше – на 20-ти), зокрема, в Тернополі, Хмельницькому та Вінниці.

Уродженка Чернівців рекламуватиме бренд Lady Dior

Відома голлівудська актриса, уродженка Чернівців Міла Куніс стала новим обличчям знаменитої лінії сумок Lady Dior. Керівництво бренду прийняло рішення про заміну французької зірки Маріон Котійяр, яка впродовж кількох років знімалась у рекламних кампаніях цієї фірми.
Після прем’єри фільму «Чорний лебідь» Міла Куніс стала дуже популярною. За минулий рік вона встигла з’явитися на обкладинках журналів W Magazine та GQ. За словами Дельфін Арно, члена ради директорів італійського дому Pucci, сімейного бренду магната Бернара Арно, ця молода акторка – образ ідеальної жінки в стилі Dior: впевненої у собі, сильної та сучасної.
Міла Куніс народилася 1983 р. у Чернівцях. У 8-річному віці разом з батьками емігрувала з України США. Навчалася в Беверлі-хілз-студії, де отримала акторську освіту (2001). Знімається в кіно ще з дитинства.

Прокуратура оскаржила вирок Бойчуку

П’ять років позбавлення волі умовно за жорстоке побиття і катування чотирьох місцевих рибалок у прокуратурі Чернівецької області вважають занадто м’яким, тому подали апеляцію на рішення суду. Нагадаємо, згідно з вироком Феміди, такі самі терміни умовно, як і екс–глава Заставнівської райдержадміністрації Михайло Бойчук, отримали його подільники — брат і зять. У прокуратурі називають вирок суду стосовно фігурантів кримінальної справи таким, що «не відповідає скоєному».

Живуть по-сусідськи

Нещодавно заступник голови Чернівецької обласної державної адміністрації Михайло Гайничеру зустрівся з Надзвичайним і Повноважним Послом Республіки Молдова в Україні Іоном Стевіле. Під час зустрічі обговорено зовнішньополітичні та зовнішньоекономічні аспекти співпраці та співробітництва регіонального рівня. Йшлося, зокрема, про подальшу лібералізацію  торгівлі і ринку транспортних послуг, розвиток взаємовигідних зв’язків у сфері енергетики, врегулювання майнових відносин між двома країнами, процес демаркації українсько-молдовського кордону, реалізацію спільних транскордонних проектів та підтримку національних меншин в Україні і Молдові. Порушили також питання відновлення руху пасажирського потягу сполученням Чернівці – Київ транзитом через станції Республіки Молдова (Крива – Ліпкани – Медвежа), що дасть можливість збільшити кількість вагонів та зменшити час перебування в дорозі потяга орієнтовно на 4 години, а також вирішить проблему дефіциту квитків на цей напрям.
Упродовж останніх років спостерігаються позитивні тенденції у зовнішній торгівлі Буковини з Молдовою, позитивним є сальдо зовнішньоторговельного балансу.
Під час зустрічі йшлося про перспективи двосторонньої співпраці у рамках Єврорегіону «Верхній Прут» та реалізації спільних транскордонних проектів за Програмою ЄС «Румунія – Україна – Республіка Молдова 2007-2013», досягнуто домовленості з молдовською стороною про співпрацю за новими проектами.
Надзвичайний і Повноважний Посол Республіки Молдова в Україні Іон Стевіле висловив зацікавленість в активізації співробітництва у сфері культури, підтримки національних меншин в обох країнах.  В цьому ракурсі важливим є, на думку обох сторін, проведення різноманітних культурно-мистецьких заходів, обмін художніми колективами, підтримка національно-культурних товариств. Обговорено напрями співпраці у галузі освіти та розвитку туризму.