Херсонщина

0
115

Російська мова стала регіональною на Херсонщині

Російська мова отримала статус регіональної на Херсонщині. Таке рішення 17 серпня прийняли на сесії депутати обласної ради.
“Згідно зі статистичними даними, у нас в області проживає 14,9% росіян”, – зазначив у своєму виступі на сесії голова облради Віктор Пелих і додав, що, за останнім переписом населення, російську мову назвали рідною 24,9% мешканців області.
“За” регіональну мову проголосували 50 депутатів із 55 присутніх на сесії облради. “Проти” – 4 депутати, один – утримався.

Пожежа показала проблеми лісників

Пожежа в лісовому масиві на Херсонщині стала тим тестом, який чітко показав готовність служб працювати в екстрених умовах, оперативно виконувати складні завдання. Таку позицію висловив Прем’єр-міністр Микола Азаров під час засідання уряду.
«Усі служби діяли досить злагоджено, оперативно спрацювавши на місці, локалізувавши та загасивши пожежу, — наголосив Микола Азаров. — Хочу висловити подяку за це. Готуйте документи, подання, ми обов’язково відзначимо кращих працівників».
Він позитивно оцінив роботу оперативних підрозділів МНС, МВС, Міноборони, МОЗ, Мінінфраструктури, злагодженість і оперативність дій облдержадміністрацій під час локалізації та гасіння пожежі на площі близько півтори тисячі гектарів лісу.
Водночас глава уряду наголосив, що загорання лісу сталося через недбальство працівників, які не вжили вчасних необхідних заходів для унеможливлення подібного лиха, повідомляє департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату Кабміну. Відповідні підрозділи Державного агентства лісових ресурсів спрацювали вкрай негативно. Потрібно зробити  відповідні висновки, бо попереду країну ще очікує спекотна погода.

Турецька мова може стати регіональною

Турки, які компактно проживають на Херсонщині у сільській місцевості кількох районів, можуть поставити питання про надання їхній мові статусу регіональної.
Про це заявив голова обласної ради Віктор Пелих на брифінгу після сесії облради, на якій було прийнято рішення про надання російській мові статусу регіональної на території Херсонщини.
“Можливо, у сільських територіях – є і турки у нас компактно живуть, є і татари, які компактно живуть, де більше відсотків – вони теж приймуть рішення. Є закон (Закон України “Про засади державної мовної політики” – ред.), ну що нам робити? Ми законослухняні громадяни. Будемо виконувати”, – зазначив Пелих.
Як повідомили в Херсонській облдержадміністрації, згідно з останнім переписом населення, в області проживають 3 тис. 736 турків – у Чаплинському, Новотроїцькому, Білозерському та деяких інших районах області. Найбільше їх у Чаплинському районі – 2 тис. 278 осіб.
Нагадаємо, кримські татари, які компактно проживають у смт. Новоолексіївка Генічеського району, вже підняли питання про надання кримськотатарській мові статусу регіональної на території цієї селищної ради.