Чернігівщина

0
138

Оштрафовано 822 курці
В Україні із 1133 закладів, перевірених на наявність порушень норм закону, що обмежує куріння в кафе, барах, ресторанах, у 76 і далі не забороняли використовувати цигарки. Про це повідомив 21 лютого на прес-конференції у Чернігові представник коаліції громадських організацій та ініціатив «За вільну від тютюнового диму Україну» Сергій Гончар. Водночас у місті на Десні проведений моніторинг 70 закладів ресторанного господарства показав, що тут перевіряючі не зафіксували згаданих порушень. Проте, за повідомленням правоохоронців Бориса Коновченка, Наталії Човпило, з початку року на Придесенні складено 822 адміністративні протоколи на курців у недозволених місцях, 308 — у Чернігові. Учасники прес-конференції відзначили, що вступ у дію із 16 грудня 2012 року Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо вдосконалення окремих положень про обмеження місць куріння тютюнових виробів» загалом позитивно впливає і впливатиме у подальшому на зменшення поширення потягу до куріння у підлітків, юні, щороку продовжить життя кільканадцяти тисяч людей.
Паї для «мертвих душ»
 Іноді читання класики не йде на користь. Приміром, голова правління одного колективного сільгосппідприємства на Чернігівщині вирішив, що  «Мертві душі» Миколи Гоголя — це не художній твір, а практичний посібник. Тож подав до районного відділу земельних ресурсів на отримання земельної частки неправдиві списки, у яких фігурували особи, які не мають права на пай.
У підсумку ці дії вилилися у понад 100 тисяч гривень матеріальних збитків, що й було зафіксовано співробітниками управління по боротьбі з економічною злочинністю УМВС України в  області.  За цим фактом розпочато досудове розслідування. Схоже, у недобросовісного керівника незабаром з’явиться вдосталь часу, щоб перечитати і переоцінити геніальний гоголівський твір, звіривши свої висновки із Кримінальним кодексом.