Чернівеччина

0
142

«Погоріла» на підробці документів
Заставнівський районний суд Чернівецької області підтримав позицію прокуратури й притягнув до відповідальності за корупційне правопорушення керуючу справами Заставнівської міської ради. Про це повідомили у прес-службі прокуратури.
Не маючи відповідних повноважень чиновниця незаконно видала знайомому клопотання до Заставнівського районного суду з проханням про звільнення його від адміністративної відповідальності за скоєне правопорушення та передачу матеріалів відносно нього на розгляд громадськості за місцем проживання. У той же час даний громадянин до міської ради із письмовою заявою про надання такого клопотання не звертався, і вона не розглядалася.
«У ході перевірки було встановлено, що працівниками ДАІ УМВС України в Чернівецькій області відносно нього був складений адміністративний протокол за вчинення правопорушення – перебував за кермом автомобіля у нетверезому стані, – розповіла прокурор Заставнівського району Людмила Кініщук. – З метою уникнення відповідальності та несплати штрафу, використовуючи особисте знайомство, він звернувся до чиновниці з проханням виготовити йому клопотання про передачу адміністративних матеріалів на розгляд громадськості за місцем проживання. І керуюча справами міської ради погодилася на це, що згодом й зробила: незаконно виготовила, особисто підписала та надала знайомому відповідне клопотання до районного суду. Таким чином громадянин у подальшому уник адміністративної відповідальності за керування транспортним засобом у нетверезому стані».
За постановою суду за корупційне правопорушення чиновницю оштрафовано на 850 грн. Крім того, згідно з чинним законодавством вона позбудеться престижної посади.
Ловись, рибко, велика…
У цю незбагненну цифру відмовлялися вірити навіть бувалі чернівецькі правоохоронці. Але співробітники УДСБЕЗ УМВС України у Чернівецькій області задокументували, а слідчі обласної прокуратури підтвердили факт одержання хабаря на суму 130 тисяч доларів за право орендувати ставок на тривалий термін — 49 років. Гроші у приватного підприємця, який надумав зайнятися розведенням і продажем риби, вимагав голова сільради, на території якої розташований водний об’єкт. Відомості про це кримінальне правопорушення внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань.
Загалом із 45 кримінальних справ про хабарництво і корупцію, які торік перебували у провадженні слідчих правоохоронних органів області і за якими до відповідальності притягали 51 посадовця, 44 скеровані до розгляду у судах.
— Ми також вживали адміністративних заходів для протидії корупції, — розповідає прокурор Чернівецької області Петро Коваль. — До суду направлено 61 протокол про адміністративні корупційні правопорушення. З них, зауважу, майже половину склали працівники органів прокуратури. За результатами їхнього судового розгляду до адміністративної відповідальності притягнуто 53 особи.
Важлива складова антикорупційної політики — участь громадськості у запобіганні цьому ганебному явищу, а також якнайширше інформування суспільства про наслідки корупційних діянь, формування підвищення правової освіти у сфері запобігання корупції, роз’яснення норм антикорупційного законодавства.
За словами завідувача сектору з питань запобігання та виявлення корупції апарату облдержадміністрації Віталія Савкіна, торік проведено 115 семінарів на антикорупційну тематику, надано 283 роз’яснення щодо практичного виконання нормативно-правових актів у сфері запобігання і протидії корупції, започатковано цикл лекцій у навчальних закладах, головне завдання яких — змінити ставлення до корупції як до нібито зручного способу розв’язання проблем.