Тернопільщина

0
93

Ангели повернулися у храм
60 років родина Лисих із Бучаччини на Тернопіллі переховувала дві фігури ангелів із монастиря отців Василіян. Роботи з дерева, можливо, належать різцю знаменитого скульптора XVIII століття Івана-Георга Пінзеля.
Бучацький монастир радянська влада «прикрила» у 1946 році. У 1950-1986 рр. у ньому діяло профтехучилище. На початку 50-х рр. директор ПТУ доручив столяру Михайлу Лисому прибрати сміття в одному з приміщень. У купі мотлоху чоловік побачив фігури ангелів. Спалити їх не наважився – у мішку з тирсою переніс додому, у село Жизномир.
Довгі роки знахідка зберігалася у надійному місці. Перед смертю Михайло Лисий розповів про неї синові Володимирові. 19 серпня, на Спаса, він із сином Олегом передав сакральні речі у належне їм місце – до монастиря.
Хотів дешево купити авто – поплатився
Невідомий виманив у жителя Тернопільського району 24 тисячі гривень. Обману посприяло газетне оголошення. Чоловік спокусився на ціну, втричі меншу за реальну. Не насторожило його й те, що продавець вимагав стовідсоткової передоплати. Словом, він перерахував на банківський рахунок пройдисвіта свої кровні. Після цього всі контакти з продавцем припинилися.
Начальник відділу боротьби з кіберзлочинністю тернопільської міліції Георгій Кондратюк каже, що подібні злочини важко розкривати, оскільки шахраї орудують далеко від жертви, а дані, які вказують, реєструючись у тому чи іншому інтернет-магазині, завжди фальшиві.
Відкрили першу в Україні галокамеру для малозабезпечених
Свого часу ми  повідомляли про створення багатопрофільного відділення соціально–побутової реабілітації при тернопільському міському Центрі соціального обслуговування пенсіонерів та одиноких громадян, де малозабезпечені люди можуть абсолютно безкоштовно одержати цілу низку традиційних профілактично–оздоровчих послуг. Однак днями там з’явилася дуже незвичайна річ, про яку тернопільські пенсіонери раніше справді могли тільки мріяти. А саме — галокамера, лікувальний ефект якої пов’язаний iз позитивним впливом на дихальну систему людини випарів кам’яної солі. Щоб оздоровитися таким чином, чимало людей їдуть у відомі Солотвинські печери Закарпаття. Тернопільським же пенсіонерам відтепер вистачає сісти на «маршрутку» і дістатися до міського «соцзабезу», як за звичкою називають цю установу.
На облаштування першої в Україні — за словами міського голови Тернополя Сергія Надала — соціальної галокамери було залучено і бюджетні, і спонсорські кошти. На невелику кімнату, де одночасно може оздоровлюватися 5—7 людей, пішло півтонни солі, але з часом планують додати ще, щоб покрити усі поверхні.
Оздоровитися там — пройти десятиденний курс галотерапії (один сеанс триває близько півгодини) — можуть усі соціально незахищені особи, які перебувають на обліку в місцевих органах соціального забезпечення.