Донеччина

0
115

Ленінці з газом
Близько дванадцяти годин тривала ліквідація пожежі на залізничному перегоні «Удачне — Межова» в Красноармійському районi Донецької області. Там у неділю зранку зійшли з рейок 26 цистерн iз пропан–бутаном. Загалом поїзд складався з 66 цистерн. Від ударів загорілися та вибухнули дві цистерни з горючою хімічною речовиною.
Для ліквідації наслідків аварії залучили 59 одиниць техніки та 326 чоловік особового складу всіх рятувальних служб, 6 пожежних і 4 відновлювальних потяги «Укрзалізниці». Пополудні вони від’єднали 39 уцілілих цистерн і направили їх до станції. Подолати пожежу остаточно вдалося лише о шостій вечора.
Щоб запобігти загрозі, 250 мешканців села Леніно, що за кілометр від місця аварії, було тимчасово евакуйовано на протилежний бік села. Із постраждалими працюють професійні психологи.
Щоб запобігти простоюванню потягів, рух на залізниці організували через Павлоград Дніпропетровської області. Втім затримок уникнути не вдалося. Через аварію на п’ять годин затримався фірмовий поїзд «Київ—Донецьк».
Екологи, перевіривши стан довкілля після аварії, полегшено зітхнули. За словами заступника начальника Держекоінспекції в Донецкій області Костянтина Светова, підрозділи санепідемслужби не виявили перевищень рівня забруднюючих речовин ні в повітрі, ні в ґрунті.
Наразі на місці події працює група експертів Донецької обласної прокуратури. Серед інших версій трагедії, озвучених керівництвом прокуратури, прозвучала і можливість навмисного підпалу.
Синтез-газ отримуватимуть у Горлівці
У Донбасі мають намір відродити технологію отримання синтез-газу із вугілля.
Про це на зустрічі з журналістами заявив заступник директора департаменту розвитку базових галузей промисловості, начальник управління вугільної промисловості Донецької облдержадміністрації Павло Золотопупов, повідомляє кореспондент Укрінформу.
“Цьому сприятимуть домовленості з Китайською Народною Республікою про кредитування подібних робіт. Передбачається, що розроблену свого часу в СРСР технологію дегазації вугілля буде відроджено в Україні. У країні буде побудовано чотири спеціалізованих заводи. Один із них планується побудувати у Горлівці. Спільно ці підприємства зможуть переробляти понад десять мільйонів тонн вугілля і при цьому отримувати до 4 мільйонів кубометрів газу”, – зазначив Павло Золотопупов.
Попередні розрахунки, за його словами, показують, що синтез-газ буде дешевший за той, що закуповується нині за кордоном.
Художники з 20 міст України залишили свої «Сліди» в Донецьку
Художники з 20 міст України залишили свої «Сліди» в Донецьку. Саме під такою назвою розпочав своє життя арт-проект, що об’єднав художників, які працюють у напрямі сучасного мистецтва, відкрився в музеї «Арт-Донбас».
 «Я не знаю іншого такого проекту, коли об’єдналися 70 авторів із 20 міст України», – сказав на церемонії відкриття куратор проекту, заслужений працівник культури України Віктор Гриза.
На двох ярусах експозиції представлені художні роботи (портрети, натюрморти, сюжети, вироби з різних матеріалів), виконані в різній техніці. Деякі – повноцінні інсталяції. Глядачі побачили приклади гострого художнього сприйняття навколишньої дійсності, способи її заломлення через представлення результатів різними візуальними засобами.
Як відзначили організатори, імпульсом до цього заходу стала виставка «Маски: грані реальності», що пройшла у Донецьку, Краматорську і Маріуполі на початку року. Несподівані трактування і руйнування стереотипів викликали великий інтерес і залишили слід в головах і серцях десятків тисяч глядачів Донбасу.