АР Крим

0
140

Стали збитковими
Із часу анексії півострова Росією крупні й середні підприємства отримали 14,4 мільйона рублів збитку — вчетверо більше, ніж за відповідний період торік, повідомили місцеві статисти. Лише 38% загального їх числа спрацювали з прибутком, але меншим за торішній на 43,9%.
Борг по зарплаті складає нині 190 мільйонів рублів, а ще днями був 200 мільйонів. Найбільше від цієї заборгованості страждають працівники сільськогосподарської й туристичної галузей, де зароблене не бачили з весни.
Нещодавно на площі перед приміщенням місцевого уряду «качали права» скандально відомі своїми агресивними вчинками загони самооборони, підпорядковані безпосередньо самопроголошеному «начальнику» півострова Аксьонову. Їм заборгували платню з весни, зате роздали медальки «За освобождєніє Криму» й пообіцяли райське життя у північно-східних регіонах Росії та щедру «офіцерську зарплату» з її федерального бюджету.
Ще й дефіцит бензину
Відразу після анексії Криму й російських обіцянок про «обіліє-ізобіліє» пально-мастильних матеріалів тут почалися серйозні проблеми з постачанням палива. Закрилося багато автозаправних станцій, відбувся карколомний стрибок цін на пальне.
І нині на півострові бензину майже немає. Останні серйозні перебої у його постачанні пов’язані із перенавантаженням Керченської переправи, через яку здійснювалося транспортування пального. В осінньо-зимовий період переправа взагалі не працюватиме через часті шторми. Працівники порожніх АЗС пов’язують брак ще й із санкціями Заходу: танкери не заходять у порти окупованого півострова. Відповіді на запитання, коли нарешті з’явиться достатня кількість бензину, дати ніхто не може.
Украли у вас, ви ж і платіть
Самопроголошений пре¬м’єр Криму Сергій Аксьонов заявив, що газ із півострова постачатиметься на територію України тільки на умовах купівлі-продажу.
Зауважимо, що йдеться навіть про газ, який видобувається на Херсонщині — на Стрілковському родовищі Азовського моря. Технологічний проект постачання прилеглих регіонів складається з двох гілок: однією блакитне паливо подається в село Стрілкове на Арабатській стрілці, біля якого й розроблено родовище, іншою — безпосередньо в Крим, звідки реверсно повертається в Генічеськ. У березні Стрілковське родовище й газорозподільну станцію на Херсонщині захопили російські військові й утримують досі.
Ще й «націоналізований» самопроголошеною владою Криму НАК «Чорноморнафтогаз» видобуває найбільший об’єм блакитного палива на Одеському й Безіменному родовищах, розташованих саме на українському шельфі й у північно-західній частині Чорного моря. Так руками кримських маріонеток виконується мета президента Росії — позбавити Україну енергетичної незалежності.
Осінній сплеск комунальних тарифів
Ще в червні «влада» півострова «твердо» запевняла кримчан: «підвищення комунальних тарифів для населення найближчим часом не буде».
А вже нині про заплановане на жовтень перше з черги підвищень тарифів на 10% на житлово-комунальні послуги та про серію наступних підвищень 2015 року попередив жителів півострова міністр ЖКГ Криму Олександр Жданов.
«Зросли затрати на вугілля, газ, насосне устаткування згідно з російськими тарифами. Це відобразиться на кримських цінах», — виправдовувався чиновник.