Севастополь

0
109

Меджліс розробить стратегію деокупації Криму
Народні депутати та керівники кримськотатарських громадських організацій, які базуються на материковій частині України, заснували Нараду при голові Меджлісу кримськотатарського народу.
Її основна мета – сприяти тіснішій взаємодії з органами державної влади України, а скликатися вона буде щотижня по п’ятницях в Києві, зазначилив прес-службі глави Меджлісу.
“На першому засіданні Наради обговорили питання взаємодії та координації при роботі над проектами нормативних і законодавчих актів, основними з яких ними були визначені: стратегія деокупації Криму, проект Закону України” Про статус кримськотатарського народу “, проект Конституції Автономної Республіки Крим (на основі права кримськотатарського народу на самовизначення)”, – наголошується в повідомленні.
 Також учасники зібрання обговорили результати діяльності представляються ними установ та організацій за 2014 і представили плани на 2015 рік.
До Криму завозять ракети, здатні нести ядерні боєголовки
Окупаційна російська влада почала завозити до Криму ракети, здатні нести ядерні боєголовки. Про це в інтерв’ю Радіо Свобода заявив Депутат Верховної Ради та лідер кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв. Утім, зауважив він, що поки немає інформації, чи завезли ядерні боєголовки для ракет. Джемілєв додав, що йому надали цю інформацію зовсім недавно.
«Чи є там ядерні боєголовки чи ні – важко сказати, але це ракетоносії. Тобто це пряме порушення Будапештського договору щодо демілітаризації, тобто звільнення територій України від ядерної зброї. І тому, звісно, ми очікуємо, що буде реакція адекватна з боку західних справ, коли отримаємо підтвердження, що там є ядерна зброя. Але це дуже така нехороша ситуація», – зазначив Мустафа Джемілєв.
У Службі зовнішньої розвідки повідомили, що не мають інформацію щодо ракет для ядерних боєголовок.
Речник служби Олександр Скрипник додав, що радить із цього питання надалі слідкувати за повідомленнями речника АТО Андрія Лисенка. Саме заяви Лисенка, за його словами, є спільним інформаційним майданчиком для усіх оборонних структур України.
«Вся інформація, яка надається, вся, яка є, що стосується питань і АТО і Криму. І якщо є що сказати – вони коментують, якщо ні – то ні», – додав Скрипник.
За останній тиждень речник АТО Андрій Лисенко не коментував наявність ракет для ядерних боєголовок на території окупованого Криму.