Чернігівщина

0
107

Суд не відсторонив міського голову від посади 
Новозаводський районний суд 25 березня не задовольнив клопотання прокуратури області про відсторонення від посади терміном на два місяці міського голову Олександра Соколова.
Щодо останньогопроводиться досудове розслідування за фактом вчинення службового злочину при перерахуванні понад 4,7 мільйона гривень бюджетних коштів на рахунок приватного підприємства-забудовника. Кошти за державною програмою «Забезпечення житлом громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» були сплачені виконкомом Чернігівської міської ради за об’єкт, який не відповідав передбаченим законодавством вимогам за ступенем будівельної готовності (був зведений на 22% замість передбачених постановою Кабінету Міністрів України 75% і більше). Забудовник збанкрутував, недобудувавши багатоповерхівку.
 Від спаленого сміття постраждали хати та господарчі споруди
Весняна звичка селян прибирати двори та городи і масово спалювати там сміття чи стерню може стати справжнім стихійним лихом. Лише на Чернігівщині днями спалахнуло кілька масштабних пожеж. За один день там виникло 19 пожеж, вигоріло близько 90 га території та пошкоджено 11 будівель і споруд. А ще раніше в селі Комарівка від підпаленої сухої трави вогонь перекинувся на 15 господарчих споруд у 5 дачних господарствах.
Найбільш масштабна пожежа сталася у Сосницькому районі, де сильні пориви вітру миттєво поширили вогонь від підпаленої трави на значну територію і він широким фронтом дістався до села Ляшківці, де охопив кілька нежилих подвір’їв. Пожежа встигла знищити 13 нежилих будинків і 10 господарчих споруд різного призначення. Гасіння ускладнював сильний вітер та сухостiй, яким заросли покинуті дворища.  На щастя, значних збитків вогонь не завдав, оскільки в Ляшківцях є лише п’ять житлових будинків, де мешкає 8 літніх людей (раніше налічувалося близько 70 будинків), і їхні господарства залишилися неушкодженими.
Рятувальники постійно закликали населення дотримуватись заходів пожежної безпеки, бути обережними у поводженні з вогнем та не спалювати суху рослинність, однак усі чекали, доки грім ударить. «З цього тижня все припинилося, бо почалися дощі. А до того співробітники ДСНС тушили локальні займання і виїжджали на рейди разом з екоінспекцією. Карали правопорушників. За цей час виписали один штраф, а так виносили в основному попередження», — розповів начальник відділу інформації та комунікацій iз громадськістю УДСНС України у Чернігівській області Андрій Хожаїнов.
Покарання за подібний підпал українське законодавство передбачає незначне. За словами пана Хожаїнова, штраф для громадян становить 170—340 грн. Посадовцям, які вирішать побавитися з сірниками, це зійде з рук максимум за 1190 грн. Інша справа, якщо вогонь завдасть матеріальних збитків або ж забере людське життя — тоді справа переходить під юрисдикцію міліції. Але за цей час правоохоронці Чернігівщини не притягнули до кримінальної відповідальності жодного такого «палія».
Що стосується пожежі у Ляшківцях, то у слідства поки є лише версії. «Припускаємо, що хтось палив хмиз чи траву, або ж рибалки залишили багаття. Проводиться перевірка за даним фактом. Чи був це підпал, встановлюють», — повідомив речник УМВС у Чернігівській області Сергій Бриль.