Полтавщина

0
102

Зацікавили бельгійців
14 років область і бельгійську провінцію Ено поєднують партнерські зв’язки. За цей час було укладено кілька угод, співпраця стосувалася здебільшого галузі освіти та передбачала обмін студентами. Цього разу делегацію на чолі з Надзвичайним та Повноважним Послом Королівства Бельгія в Україні паном Люком Якобсом зацікавили нові проекти в аграрній сфері, енергоефективності та енергозбереження.
Як зазначив голова обласної ради Петро Ворона, йдеться про вирощування картоплі, пшениці та інших культур, зокрема й так званих енергетичних.
Звернень більшає
Станом на початок липня до органів праці та соціального захисту населення регіону за призначенням субсидій на оплату житлово-комунальних послуг звернулося майже 132 тисячі родин, що становить 22% усієї кількості сімей, які мешкають в області. З них уперше — 62 699. Субсидії вже призначені 82%. Про це повідомила директор Департаменту праці та соціального захисту населення ОДА Людмила Корнієнко.
Грант для працевлаштування студентів
Полтавщина першою в Україні отримала грант від Євросоюзу на організацію тимчасової зайнятості 500 студентів, які перевелися із зони АТО в університети регіону, — 475 тисяч євро.
За словами голови ОДА Валерія Головка, цей грант — складова серйозної кампанії, яку зараз провадить обласна влада та служба зайнятості щодо вирішення проблеми працевлаштування. А вона досить серйозна, зважаючи на те, що рівень безробіття серед молодих полтавців становить 22%.
Військкомати не перешкоджатимуть жнивам
Цьогоріч аграрії краю планують зібрати 407 тисяч гектарів ранніх зернових культур, а прогнозований вал становитиме 1,7 мільйона тонн, що на 300 тисяч тонн більше, ніж торік.
На засіданні колегії голова ОДА Валерій Головко дав доручення головам районних адміністрацій звернутися з проханням до військових комісарів не вручати повістки комбайнерам та механізаторам, задіяним у зборі урожаю.
Крім того, чільник області поклав на управління ДАІ здійснення контролю за перевантаженням автомобілів під час перевезення зерна автошляхами. Адже зернотрейдери і транспортні компанії часто зловживають цим, через що у спеку дорога руйнується.
Співпраця з канадським проектом ПРОМІС
Уже з цієї осені чотири міста матимуть змогу розпочати співпрацю з проектом міжнародної технічної допомоги «Партнерство для розвитку міст» (Проект ПРОМІС), отримають доступ до найсучасніших знань та ресурсів у сфері місцевого економічного розвитку.
Загалом цей проект поширюватиметься на 16 міст-партнерів із чотирьох областей України (Вінницької, Запорізької, Івано-Франківської і Полтавської) та впроваджуватиметься у період 2015-2020 рр. Федерацією канадських муніципалітетів за фінансової підтримки уряду Канади. Його мета — зміцнення муніципального сектору в Україні шляхом підвищення спроможності міст-партнерів у сфері економічного розвитку.
Антимайданівців судять
До суду потрапляє усе більше справ громадян, які допомагали в організації «Антимайдану» в регіоні, повідомив прокурор області Ян Стрелюк.
Зокрема, одне з останніх досить характерних завершених проваджень стосується працівниці Козельщинської РДА, яка в грудні 2013-го та січні-лютому 2014 року примушувала бюджетників проти їхньої волі їздити до Києва та Полтави в робочий час для участі в «Антимайдані» задля підтримки тодішньої влади. Діяла чиновниця всупереч колективному договору та погрожувала звільненням у разі відмови виконувати її вказівки.
За подібні дії вже притягнуто до відповідальності двох чиновників та суддю.
Водночас Я. Стрелюк зазначив, що люди не дуже охоче дають свідчення, адже більшість із них працює на тих же посадах, тож боїться тиску та втрати роботи.