Житомирщина

0
161

У Коростені досліджують часи княгині Ольги
У Коростені вчергове ведуться розкопки. Дослідницьку групу, до складу якої входять студенти історичного факультету Житомирського держуніверситету імені Івана Франка, знову очолює старший науковий співробітник Інституту археології НАНУ Андрій Петраускас. Об’єктом досліджень стали оборонні споруди. За час, який минув, відколи археологи прийшли сюди вперше, знайдено чимало того, що стосується періоду, коли місто було спалене дружинниками княгині Ольги. Дослідницька група працюватиме тут до кінця липня, шукаючи відповіді на запитання, яких ще багато.
«Житомирводоканал» показав котеджі боржників
Комунальне підприємство “Житомирводоканал” розмістило на своєму сайті фотознімки котеджів, власники яких накопичили великі борги за послуги водопостачання і водовідведення.
 Цей свій крок вони пояснили критичною ситуацією, в якій перебуває колектив. Борг водоканалу за електроенергію сягнув уже майже 22 мільйонів гривень – це на 1,7 мільйона більше, ніж було на початок червня. Водночас населення винне за спожиту воду 19 мільйонів гривень, ще близько трьох мільйонів недоплатили юридичні особи. Це означає, що складний технологічний процес підготовки і подачі води – під загрозою, адже через нестачу тарифної виручки немає можливості вчасно придбати реагенти, сплатити за спожиту електроенергію, питома вага якої у структурі тарифу на воду становить дві третини.
Спалах африканської чуми свиней
Надзвичайна протиепізоотична комісія при Радомишльській райдержадміністрації визначила територію Білківського лісництва епізоотичним вогнищем.
В’їзд транспорту та проникнення громадян сюди заборонено. Встановлено ветеринарно-санітарні пости на дорогах з цілодобовим чергуванням працівників міліції та ветмедицини. Такі заходи вжили у зв’язку з тим, що тут виявили труп дикого кабана,  причина загибелі якого — африканська чума свиней.