Сумщина

0
152

Алея пам’яті Героїв України на Сумщині
Напередодні Дня незалежності у районному центрі Буринь відбулось урочисте відкриття Алеї пам’яті Героїв України.
Вона з’явилась поряд з пам’ятним знаком воїнам-інтернаціоналістам та Алеєю земляків — Героїв Радянського Союзу.
Свої молоді життя на вівтар свободи і незалежності рідної Вітчизни,  за мир і спокій українського народу у війні з російськими окупантами та їхніми сатрапами віддали восьмеро мешканців району: Олег Брайченко,  Володимир Михайлик, Олександр Бараненко, Юрій Лавошник, Олексій Коробенков, Олексій Федорченко, Леонід Городецький, Микола Колот. Присутні на урочистому відкритті Алеї Героїв представники районної влади, громади району, пересічні буринці та побратими Героїв поклялися вічно пам’ятати про подвиг героїв-земляків, виховувати на їх героїчному прикладі молоде покоління та піклуватися про родини загиблих.
 12 років переховувався від правоохоронців
Саме стільки років бігав від українського правосуддя 54-річний конотопчанин.
Алюмінієві зливки державного резерву він украв в одному з місцевих заводів у 2003 році, швидко реалізував вкрадене і відразу втік з грошима за кордон. Там увесь цей час і переховувався від слідства. Та чи то ностальгія по рідній домівці допекла, чи, можливо, понадіявся на забудькуватість правоохоронців, але два тижні тому повернувся на місце скоєного злочину. Проте, як виявилося, у конотопських правоохоронців з пам’яттю все гаразд. Чоловіка затримали, а досудове розслідування відновили за двома кримінальними статтями. Тепер йому загрожує тюремне ув’язнення строком до 8 років.
Зарезервували для бійців АТО понад 3,6 тисячі гектарів землі
Ділянки розташовані і у межах, і за межами населених пунктів.
Вони можуть бути використані власниками для будівництва житлового будинку та ведення особистого селянського господарства. При виділенні землі  враховується наявність під’їзних шляхів, інженерних мереж та наближеність до населених пунктів.
На сьогодні заявки на отримання земельних наділів вже подали майже 1,6 тисячі бійців АТО. Тим часом землевпорядники надали вже майже тисячу дозволів на розробку документації  по землевпорядкуванню 660  гектарів.