Київ

0
133

Чисто — де не смітять 
Тепер усім любителям кидати сміття під ноги собі та оточуючим чи клеїти свої оголошення на все, що не рухається, треба добре подумати, перш ніж зробити це знову. Адже підприємців, які погано утримують ввірену їм територію, чи осіб, котрі захламлюють її недоречною рекламою, вирішили штрафувати. Від початку року таких порушників виявилось 1600, із них 400 — приватні підприємці, повідомили у Київміськадміністрації.
«Підтримувати благоустрій та порядок у місті повинні всі, незалежно від того, це фізичні чи юридичні особи, підприємці чи інші організації, що здійснюють у місті свою діяльність, заробляють гроші, — сказав заступник голови КМДА Петро Пантелєєв. — Якщо на території неприбране сміття, незаконно встановлені майданчики, що заважають киянам ходити тротуарами, а головне — порушники не реагують на зауваження та приписи, ми змушені застосовувати жорсткі методи покарань». Штрафні санкції часто застосовують до підприємців, які встановлюють самовільно кафе чи торгові точки, незаконно розміщують літні майданчики кафе, утворюють сміттєзвалища чи не мають сміттєвих урн.
Як відомо, для юридичних осіб штраф за порушення благоустрою може становити від 850 до 1700 гривень, для фізичних осіб — від 340 до 1360 гривень. Сума штрафу для порушника залежить від того, наскільки оперативно було усунено порушення. «Були випадки, коли особа розмістила рекламу в непризначених для цього місцях — на стовбурах дерев, на стовпах тощо. Ця людина ще до засідання комісії самотужки видалила незаконну рекламу, тож їй призначили мінімальний штраф — 340 гривень, — зазначив Петро Пантелєєв. — Якщо ж після складання протоколу винуватець самотужки не усуває порушення, йому призначають максимальний штраф — до 1700 гривень. Тож дисципліна грає не останню роль у мірі покарання, що застосовується до порушника». Водночас порушників, які не реагують на попередження і не сплачують штрафів, штрафуватимуть повторно.  
Від початку 2015 року адміністративна комісія Київської адміністрації призначила штрафів на суму понад 1,3 мільйона гривень за порушення благоустрою. Близько 90% штрафів уже сплачено до бюджету Києва.
Найшла коса на Кличка? 
«Форум порятунку Києва» — громадська організація, яка займається розслідуваннями щодо незаконних забудов у столиці й проводить мітинги та акції проти місцевої влади. Нещодавно на сайті МВС з’явилася інформація, що керівника цієї організації — Віталія Черняхівського — оголошено у розшук. Причина — завдання тілесних ушкоджень співробітнику Національної академії наук. Фото пана Черняхівського є на сайті МВС, і там написано, що цей чоловік зник із поля зору правоохоронних органів. Інформація оприлюднена на порталі МВС у розділі «Особи, які переховуються від органів досудового розслідування». Запобіжного заходу активісту не обирали.
На сторінці у «Фейсбуцi» Віталія Черняхівського в досить дивній формі вчора було написане повідомлення, де громадський активіст пише не від свого імені, а від третьої особи: «Кримінальне провадження було відкрито за вказівкою Кличка і його забудовників, яких наполегливо критикував Віталій Черняхiвський».
Керівник «Форуму порятунку Києва» в iнтернеті представив свою версію подій, яка, за його словами, була знівельована в МВС: «5 жовтня біля президії Національної академії наук України був організований екологічний пікет проти вирубки дубів у дендрологічному парку «Олександрія», який підпорядкований Національній академії наук України. Після початку пікету директор Інституту зоології НАНУ Ігор Акімов на очах десятків людей намагався вирвати мегафон iз рук громадського активіста Віталія Черняхiвського. Але це йому не вдалося. Через деякий час Акімов заявив, що його начебто побив Віталій Черняхiвський, і звернувся до присутніх на акції міліціонерів і поліцейських. Жодних зовнішніх тілесних ушкоджень у Ігоря Акімова не було. Незважаючи на те, що кілька людей кричали, що Віталій Черняхiвський не чіпав цю людину, міліціонери внесли Черняхiвського до патрульного автомобіля і завезли його в територіальний відділ міліції №4 Шевченківського райуправління міліції».
У МВС поки не дають офіційних коментарів щодо ситуації, зазначаючи, що пан Черняхівський перебуває в розшуку і триває слідство.