Херсонщина

0
185

Свято і святотатство
Прикордонна з окупованим Кримом Херсонська область два дні поспіль вшановувала героїв Небесної сотні. Суботнього вечора на площі Свободи горіли свічки і лампадки. При їхньому мерехтливому світлі херсонці згадували дні і події, що сколихнули світ два роки тому, спом’янули полеглих.
Саме в цей час в обласному музично-драматичному театрі імені М. Куліша мала розпочатися програма «Україна — це ми!», присвячена пам’яті людей, яких поглинуло полум’я Революції гідності. Серед глядачів особливо почесними гостями були бійці із зони АТО, котрі заліковують рани у місті на Дніпрі.
Проте заявлений концерт, до якого актори готувалися не один день, так і не відбувся. Незадовго до його початку невідомий зателефонував у поліцію і повідомив: театр замінований! Людей із приміщення негайно евакуювали. Рятувальники і вибухотехніки ретельно перевірили споруду, одначе вибухового пристрою не знайшли.
Схоже на те, що невідомий «мінер» укотре виконував спецзавдання ворожих до України сил, які користаються найменшою нагодою для того, аби посіяти серед людей паніку, дестабілізувати ситуацію у краї, віднесеному кремлівськими «істориками» до почилої у бозі «Новоросії».
У відповідь на суботню провокацію наступного дня херсонці влаштували факельну ходу, закликаючи земляків єднатися, гордитися Україною та її Героями, шанувати Революцію гідності.
Народного «Кобзаря» створюють на Херсонщині 
Народну відеокнигу поезій Тараса Шевченко створюють у Генічеському районі Херсонщини за сприянням місцевих журналістів, школярів та інших аматорів красного письменства без обмеження віку.
 Вправлятися у художньому читанні віршів Кобзаря на відеокамеру будуть у районному Будинку культури, але організатори акції приймають і власноруч записані «сторінки». Надалі вже готову відеокнигу планують викласти у вільний доступ в Інтернеті – як частину історії краю і згадку про інші художні читанні Кобзаря, учасниками яких були активісти Євромайдану.