Київ

0
165

Подалі від Москви, поближче до Бандери
У Києві Московський проспект, який 2003 року був названий на честь однойменного міста, а до цього іменувався проспектом Червоних Козаків, тепер носитиме ім’я Степана Бандери. А проспект генерала Ватутіна, названий на честь військового радянського діяча, носив свою назву від початку свого створення (тобто з 1975 року), буде перейменований на проспект Романа Шухевича. Відповідне рішення прийняли у КМДА після підбиття підсумків голосування, в якому киянам запропонували віддати свої голоси «за» чи «проти» майбутніх назв.
Із 28 березня по 28 травня на сайті відбувалось опитування, в якому взяли участь 11 491 користувач. У підсумку, за перейменування проспекту Ватутіна на Романа Шухевича проголосувало 3165 людей. До слова, досить велика кількість виголосила своє «проти» цієї назви — аж 2627 користувачів. А перейменування Московського проспекту схвалили 3146 людей і не підтримали більше 2,5 тисячі.
Відомо також, що Московський міст перейменують на честь спеціаліста у сфері проектування мостів — Георгія Фукса, а Московську площу — на Деміївську. «Таке рішення буде сприяти демократизації українського суспільства і його руху на шляху до європейських цінностей, а також збереженню пам’яті про видатних діячів і відображенню в топоніміці столиці основних подій боротьби українського народу за незалежність», — зазначили в КМДА.
Водночас на сайті КМДА велось голосування за перейменування й інших столичних топонімів. Наприклад, тепер вул. Баумана буде вул. Януша Корчака, вул. Генерала Кутузова — вул. Алмазова, провулок Кутузова — провулок Євгена Гуцала, а вул. Суворова — вул. Михайла Омеляновича-Павленка. «Вітаю киян із важливою перемогою! Завершилося громадське обговорення щодо важливих перейменувань. У столиці незалежної України з’являться вулиці, названі іменами тих, завдяки кому незалежність стала реальністю: Степана Бандери, Романа Шухевича, генерала Алмазова, Михайла Омеляновича-Павленка. Дякую всім, хто голосував і мобілізував інших», — прокоментував директор Українського інституту національної пам’яті Володимир В’ятрович.
Подарунок тамплієрів
Апарат для ультразвукових досліджень розмістили у відділенні абдомінальної хірургії Головного військового клінічного госпіталю. Його передав закладу Орден лицарів тамплієрів Німеччини — через регіональне відділення благодійної організації в Україні. Як зазначив представник ордену в Україні Артем Петрощук, подібну допомогу надають госпіталям по всій країні вже не вперше, загалом за останні два роки доставили обладнання на суму 200 тисяч євро. Передусім закуповують апарати, яких бракує військовим медичним закладам.
«Будь-яке обладнання зараз на вагу золота. Завдяки подарованому приладу ми зможемо виконувати складні дослідження просто біля ліжка хворого. Цей апарат використовуватимуть для досліджень органів черевної порожнини, наприклад, під час добового чергування, коли не буде на місці спеціалістів діагностичної служби, коли буде великий наплив хворих тощо. До цього приладу буде доступ у будь-який час», — пояснює начальник відділення абдомінальної хірургії, полковник медичної служби Георгій Кудінов.
Медики відзначають, що будь-яка волонтерська допомога йде на користь як окремим відділенням, так і госпіталю загалом. За словами Георгія Кудінова, це звільняє дорогоцінний для лікаря час. Хірург додає: «Одна справа, коли ти стоїш у черзі і чекаєш необхідного дослідження, інша — коли є змога зробити це швидко. Бо хірургія, особливо військова, цінна зекономленим часом: якщо його втрачено, хворий може залишитися без ноги, руки або й життя».