Чернігівщина

0
129

Добре, та не всім
Заробітна плата у галузях сільського й лісового господарства краю, де зайнятий кожний сьомий, перевищує середньоукраїнський показник на 8,2% і становить 5142 гривні. Вже другий рік поспіль область утримує у цьому першість.
Загалом же середня заробітна платня в регіоні за січень — вересень нинішнього року становила 3887 гривень. Найсуттєвіше (майже на половину) коштів у вересні додалося працівникам оптової та роздрібної торгівлі, ремонтникам автотранспортних засобів, будівельникам. Значно зросла оплата праці у сфері надання послуг із тимчасового розміщення й організації харчування, сільському, лісовому та рибному господарствах. Найвищу зарплату у вересні мали працівники добувної промисловості й розроблення кар’єрів (7732 грн), інформації та телекомунікацій (5503 грн), фінансової і страхової діяльності (5468 грн). Вона залишається низькою в області операцій із нерухомим майном (2618 грн), у сферах охорони здоров’я та надання соціальної допомоги (2791 грн), а також мистецтва, спорту, розваг і відпочинку (2804 грн).
Статистика невтішна
Темпи поширення туберкульозу в області свідчать, що стабілізувати епідемію вдасться тільки до 2020 року. Такого висновку дійшли учасники засідання обласної ради з питань протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції.
Медики, влада, громадські організації регіону неабияк занепокоєні тим, що останнім часом кількість хворих на відкриті та активні форми легеневого туберкульозу сягнула тисячі, причому серед них не тільки представники маргінальних прошарків населення, а й працюючі громадяни і навіть медичні працівники. Також викликає занепокоєння поширення ВІЛ-асоційованого та мультирезистентного туберкульозу. Така ситуація зумовлює порівняно високу смертність від сухот — 12 випадків на 100 тисяч населення, що більше, ніж у середньому по Україні.
Привіт із минулого
Нещодавно працівники «Чернігівводоканалу» на перехресті вулиць Шевченка і Мстиславської натрапили на люк XIX століття. Це один із перших люків міського водогону — на ньому є навіть герб Чернігова. На думку істориків, він закривав колодязь найбільшої аптеки. Основні роботи з будівництва першого водогону у місті велися ще у 1880-1883 роках. Тоді люки відливали з чавуну, їхня якість була бездоганна.
«Ресурс» відновлює сили
У Чернігові для воїнів АТО відкрився реабілітаційний центр «Ресурс». Його організатори твердять, що завдяки виробленій тут методиці бійці швидко повертаються до повноцінного мирного життя. «Ми беремо групу з 10 демобілізованих на 14 днів, — розповіла голова «Ресурсу» Світлана Ющенко. — У нас є комплекс занять на спеціальних апаратах, пропонуємо також по вісім сеансів масажу і флоат-камери та психологічну реабілітацію. Все це разом дає відчутний результат».
Вона також зазначила, що, на жаль, часи волонтерства поступово сходять нанівець, а проблема так званого афганського синдрому, навпаки, — поширюється, тому реабілітаційні центри вкрай необхідні, але без державного фінансування повноцінно функціонувати вони не зможуть.
Спіймали на гарячому
Правоохоронці викрили шахрайку, яка виготовляла фіктивні документи про вищу освіту. Її клієнтами були люди, яким «липові» дипломи допомагали у праце-влаштуванні. Спритниця також пропонувала внесення персональних даних до списків випускників вишів та до бази Міністерства освіти. За все це встановила «таксу»: виготовлення фіктивного диплома, наприклад, коштувало 11 тисяч гривень.
Затримали зловмисницю під час одержання частини хабара за черговий підроблений диплом. Відкрито кримінальне провадження за ст. 358-ю (підроблення документів), ст. 190-ю (шахрайство) та ст. 369-ю (пропозиція або надання неправомірної вигоди службовій особі) Кримінального кодексу України. Слідчі дії тривають.
Алкоголь убиває
Три дні поспіль до відділу екстреної медичної допомоги з різних куточків Корюківського району доправляли потерпілих від алкогольного отруєння. Всі вони мали схожі ознаки інтоксикації: запаморочення, нудоту, блювоту, зниження тиску, печію, погіршення зору.
Працівники відділу медицини катастроф припускають, що отруєння спричинене фальсифікованим алкоголем, який масово розійшовся країною. За різними даними, виявлено понад сто випадків такого отруєння, близько півсотні з них мали трагічний результат.
«Білосніжка» вчить читати
В обласній бібліотеці для дітей репрезентували незвичайне дитяче видання — книжку «Білосніжка» для навчання читанню з допомогою піктограм.
Це видання розробили італійські фахівці, які працюють із дітьми, що мають особливості розвитку. Кожне слово тексту супроводжується малюнком-піктограмою, яка пояснює його зміст. Малюнок допомагає краще зрозуміти текст, а значить, швидше навчитися читати. Книга рекомендована всім дітям-початківцям, а також тим із них, хто має особливості сприймання тексту, концентрації уваги тощо.
Як не в штаті, то не боєць?
У Чернігові Деснянський районний суд підтвердив факт участі у бойових діях двох братів Рудичів, які добровольцями воювали в зоні проведення Антитерористичної операції. Здавалося б, справедливість відновлено. Проте на ухвалу райсуду була подана апеляція із запереченням їхньої участі в АТО. Автором скарги виявилася… спеціальна відомча комісія при МВС. У чернігівському Центрі підтримки добровольчих формувань прокоментували: «Вельми цікавою є позиція МВС, яке всілякими способами намагається заперечити очевидне: добровольці такі ж захисники України, як і офіційно оформлені співробітники міністерства». Адже у гарячому 2014-му, коли терміново потрібно було рятувати державу від ворога (зокрема й через те, що тисячі «штатних» міліціонерів зрадили Батьківщину), ніхто особливо не опікувався оформленням документів і статусу. Тому треба уклінно вклонитися героям-добровольцям, а не відхрещуватися від них.