Київ

0
113

«Остання зима цієї влади»
Під таким гаслом зібралися на мітинг кілька тисяч прихильників екс-голови Одеської ОДА Міхеїла Саакашвілі. Захід відбувся біля пам’ятника В. Чорноволу у Києві. Нагадаємо, колишній президент Грузії оголосив про намір балотуватися до парламенту України, створивши партію «Рух нових сил». Як наголошується на сайті політсили, вона відкрита для всіх, але умови принципові: «Тільки нові обличчя, тільки ті, хто не грабував Україну, ті, хто хоче будувати нову успішну країну для майбутнього наших дітей, а не для власного збагачення».
На мітингу також були присутні екс-голова Одеської митниці Юлія Марушевська, яка розкритикувала дії уряду та парламенту, заявивши, що «корупційні потоки цікавлять нашу владу більше, ніж зміни», та колишній глава Нацагентства з питань держслужби Денис Бродський.
Організатори заходу вимагали заборонити політичну рекламу на телебаченні, скасувати таємний мораторій на реєстрацію партій, змінити голову та склад Центральної виборчої комісії, не дозволяти балотуватися тим, хто голосував за «диктаторські закони», позбутися мажоритарної системи виборів і поставити заслін для переобрання до парламенту порушникам регламенту і «кнопкодавам».
«Мною неможливо маніпулювати, мене неможливо залякати, тому що у мене немає начальників. У тому числі — і в кабінеті Президента. Мій єдиний керівник — народ України. І так повинен думати весь уряд», — заявив Міхеїл Саакашвілі.
 «Задля справедливості»
Київська міська влада пропонує у будинках без лічильників плату за опалення нараховувати аналогічно будинкам з лічильниками. Таким чином мешканці в будинках із приладами та без них отримають аналогічні квитанції за опалення. Таку пропозицію озвучив заступник голови КМДА Петро Пантелеєв, повідомляє kievcity.gov.ua. За його словами, столична влада детально проаналізувала ситуацію з нарахуваннями за жовтень та пропонує спільно з урядом запровадити оптимізований механізм нарахування за опалення.
«Ми прагнемо, насамперед, забезпечити справедливі нарахування для мешканців будинків, де існують технічні проблеми зі встановленням вузлів обліку або де прилади обліку були вкрадені чи пошкоджені. Для цього буде визначено середній рівень споживання тепла у багатоповерхівках із лічильниками, який буде застосований для нарахування в аналогічних будинках, де лічильники відсутні. Щомісячна публікація обсягів споживання тепла будинками з лічильниками, а також показників питомого споживання знімуть будь-які питання та домисли навколо нарахування», — повідомив заступник голови КМДА.
Він нагадав, що у Києві нарахування за централізоване опалення для 90% квартир здійснюється за приладами обліку тепла і для 10% квартир за розрахунковою методикою, затвердженою постановою Кабінету Міністрів №1037.
«Досвід двох попередніх опалювальних сезонів показав, що мешканці підтримують нарахування за приладами обліку навіть у холодні місяці, коли ціна за опалення перевищує тариф, розуміючи більший обсяг споживання тепла. Зважаючи на те, що у Києві лише невелика частина будинків залишається не оснащеною приладами обліку, саме тут доцільно запровадити таку пілотну модель нарахування. Тому ми повинні внести зміни до нарахувань у таких будинках допоки там не будуть встановлені прилади обліку», — пояснив заступник голови КМДА.+
Петро Пантелеєв зазначив, що зусиллями столичної адміністрації здійснено усі необхідні розрахунки, і сподівається, що ця ініціатива буде підтримана на рівні держави.
Зрада національних інтересів
Ліквідація за вказівкою «згори» інституту головних конструкторів в Україні викликала обурення і протест у наукових колах, а також ряду громадських і політичних діячів.
Зокрема, екс-голова Служби безпеки України Ігор Смешко звинуватив нинішнє вище керівництво держави у зраді національних інтересів. На своїй сторінці у соціальній мережі він опублікував такий запис: «Як воєнний учений, який до 1991 року мав багаторічне відношення до створення ракетної техніки та високоточної, в тому числі авіаційної, зброї, можу свідчити, що ліквідація інституту головних конструкторів є національною зрадою України. Тим більше — в умовах війни… Причому некомпетентність та непрофесіоналізм керівництва держави у цьому випадку не є реабілітуючими ознаками цього злочину».
Так військовий інженер, політик, сьогодні — голова Комітету з питань розвідки при Президентові України, який із вересня 2003-го по лютий 2005-го очолював СБУ і, перебуваючи на цій посаді, проявив себе справжнім патріотом та реально боровся з російською загрозою, до того ж не причетний до корупційних скандалів, прокоментував інформацію про те, що генеральний конструктор державного авіакомплексу «Антонов» Дмитро Ківа переїхав жити з Києва до Баку, де займеться розбудовою азербайджанської авіаційної промисловості. Відповідаючи на запитання про мотиви такого рішення, Ківа сказав: «Мою посаду в АНТК «Антонов» просто скасували… За моїми відомостями, зроблено це було за вказівкою «високого начальства». Дмитро Ківа є розробником військово-транспортних літаків Ан-70 і Ан-178, пасажирських Ан-140, Ан-148 і Ан-158.
Як відомо, керівництво державного концерну «Укроборонпром», що об’єднує головні оборонно-промислові підприємства країни, торік 13 червня звільнило Д. Ківу з посади президента — генерального конструктора держпідприємства «Антонов», призначивши натомість виконуючим обов’язки керівника Михайла Гвоздєва. «Укроборонпром» тепер є керуючою компанією «Антонова».
 «Справа Майдану» в цифрах
Генпрокурор Юрій Луценко повідомив, що за злочини проти активістів Майдану засуджено 35 людей, стосовно 152 підозрюваних тривають судові процеси, 190 перебувають під слідством. Так він прокоментував заяви про те, що нікого з винних у справах Майдану не притягнуто до відповідальності. «Так, убивці — на лаві підсудних, але ті, хто вклав їм у руки зброю, хто давав наказ убивати мирних людей, ховаються в Москві», — розставив усі крапки над «і» Ю. Луценко.