Чернігівщина

0
129

Пам’ятник Хмельницькому у Чернігові розвернуть спиною до Москви
Скоро у Чернігові планують реконструкцію пам’ятника Богдану Хмельницькому, який розташований в однойменному сквері. Про це повідомляє Чернігівська міська рада.
Пам’ятник під час реконструкції планують розвернути до центральної площі міста і П’ятницької церкви.
«Як відомо, саме такою була ідея автора цього пам’ятника – відомого чернігівського архітектора Андрія Карнабеда. Але при будівництві об’єкту тодішнє партійне керівництво змусило будівельників розвернути скульптуру в протилежний бік, обличчям до тодішнього обкому партії. Андрій Карнабед усе своє життя сподівався на те, що в незалежній Україні гетьмана все-таки розвернуть обличчям до церкви і спиною до Москви», – повідомляє міськрада.
Вандали вкрали пам’ятник Марку Бернесу
У Ніжині Чернігівської області вночі невідомі викрали пам’ятник уродженцю цього міста, популярному радянському актору і співаку Марку Бернесу. Про це повідомив у Facebook ніжинський журналіст Ігор Волосянкін.
«Що не день, то сюрприз. У Ніжині вкрали пам’ятник Марку Бернесу. Улюблене місто може спати спокійно», — написав він над фотографією з порожнім постаментом.
Пам’ятник Бернесу був встановлений у Театральному сквері Ніжина в листопаді 2011 року в рамках святкування 100-річного ювілею від дня народження актора. Скульптура відтворювала кадр із фільму «Два бійці», де актор сидить із гітарою в руках. На постаменті — напис «Я люблю тебя, жизнь». Автор проекту — народний художник України, Шевченківський лауреат Володимир Чепелик. Профінансував виготовлення і встановлення скульптури уродженець і почесний громадянин міста Прилуки, а нині житель Москви Юрій Коптєв.
Марк Бернес (справжнє прізвище — Нейман) народився в Ніжині 8 жовтня (25 вересня за старим стилем) 1911 року. На будинку, де він з батьками жив майже до 5-річного віку, 7 жовтня п. р. було відкрито оновлену меморіальну дошку.
Ліквідували дві нарколабораторії
Дві нарколабораторії з виготовлення ацетильованого опію ліквідували на Чернігівщині співробітники Служби безпеки України спільно з поліцією.
Четверо мешканців Сновського району налагодили виробництво опію у господарських приміщеннях двох приватних садиб. Впродовж доби зловмисники виготовляли понад сто п’ятдесят кубів наркотику, що за цінами «чорного ринку» становить приблизно 10 тисяч гривень.
Оперативники спецслужби затримали членів злочинної групи під час чергової реалізації партії наркотичного засобу.
У результаті обшуку помешкань затриманих правоохоронці вилучили наркотичну сировину, обладнання для виготовлення опію та понад шість літрів готової наркопродукції.
Відкрито кримінальне провадження за ч. 2 ст. 307 Кримінального кодексу України.
СБУ попередила контрабанду культурних цінностей часів Київської Русі
Спробу контрабандного вивезення за кордон культурних цінностей часів Київської Русі попередила на Чернігівщині Служба безпеки України спільно з прокуратурою.
Місцевий мешканець – «чорний археолог» – під час незаконних пошукових робіт знайшов скарб старовинних прикрас із золота та срібла. Він намагався продати їх ділкам, які займаються незаконним перепродажем історико-культурних цінностей за кордон. Проте оперативники спецслужби запобігли такій спробі.
Старовинні прикраси вилучено та передано на експертизу для встановлення їх історичної та культурної цінності. Відкрито кримінальне провадження за ч. 1 ст. 201 Кримінального кодексу України.