Дніпропетровщина

0
221

Винних покарають
Слідством установлено трьох організаторів сутичок, що сталися в Дніпрі 9 травня під час заходів, присвячених Дню перемоги над нацизмом у Другій світовій війні і внаслідок яких постраждало 14 осіб. За словами заступника прокурора Дніпропетровської області Р. Токаря, також вдалось ідентифікувати двох чоловіків, які платили гроші «тітушкам». Однак поки що не виходить встановити особи співробітників поліцейських полку особливого призначення, які били учасників акції, оскільки вони були одягнуті в камуфляжну уніформу. Загалом правоохоронці ототожнили 25 осіб, які брали участь у сутичках.
Ласа до грошей
На хабарі у сумі п’ять мільйонів доларів «погоріла» уповноважена особа Фонду гарантування вкладів фізичних осіб, що здійснює тимчасову адміністрацію в одному з київських банків, головний офіс якого розташований у Дніпрі. За словами генпрокурора Ю. Луценка, таку високу плату вона вимагала за невтручання ліквідаторів та інших осіб фонду в порядок погашення банківськими установами зобов’язань перед кредиторами та реалізацію високоліквідних активів за заниженими цінами.
Печерський райсуд Києва обрав чиновниці запобіжний захід у вигляді тримання під вартою з альтернативою внесення застави в сумі 130 млн грн.
Перший кооперативний елеватор
В селищі Васильківка, що на Дніпропетровщині, відкрився щойно побудований за підтримки Посольства Канади в Україні у рамках «Проекту розвитку зерносховищ і сільськогосподарських кооперативів в Україні» перший елеватор на засадах кооперування. У ТОВ «Перший кооперативний елеватор» об’єдналися понад 50 невеликих фермерів Дніпропетровської області, земельний фонд яких становить близько 25 тисяч га. Передбачається, що вони безоплатно користуватимуться зерносховищем за умови, що протягом найближчих 5 років самостійно побудують другу його чергу. На думку координаторів проекту, така форма співпраці малих і середніх фермерів посилює їхню спроможність розвивати свій бізнес і нарощувати прибуток.
Південмаш» потихеньку оговтується від кризи
Флагман вітчизняного машинобудування — завод «Південмаш», який виробляє найекологічніші ракети-носії у світі, потихеньку оговтується від кризи. Торік у листопаді за рішенням парламенту заборгованість держпідприємства за спожиту електроенергію в розмірі 400 млн гривень списали, що дещо полегшило ситуацію на ньому. Відтак нещодавно «Південмаш» уклав контракт із міжнародним консорціумом S7 Sea Launch Limited на виробництво і постачання ракет-носіїв серії «Зеніт».
Згідно з документом, підприємство має виготовити 12 ракет-носіїв для програм «Морський старт» і «Наземний старт» для досліджень і використання космосу з мирною метою у рамках міжнародних космічних проектів.
Станом на сьогодні у виробництві «Південмашу» перебувають дві ракети модифікацій Зеніт-3Sі Зеніт-3SLБ (модифікації основної — «Зеніт-2», розробленої у 1970-1980 роках). Сам портфель замовлень підприємства на найближчі роки перевищує у перерахунку 350 млн доларів. Серед його основних замовників — компанії США, Італії, Індії, Кореї та ін.
На заводі переконані: виведення його у режим стабільної роботи створить належні умови для акціонування та залучення стратегічного інвестора.