Дніпропетровщина

0
112

Мер Дніпра розраховує на підтримку української діаспори
Міський голова Борис Філатов запросив представників української діаспори приєднатися до своєї команди, щоб разом зробити Дніпро європейським містом. Про це він заявив на Форумі української молоді діаспори, який відбувся у Дніпрі. Конгрес зібрав понад 700 діаспорян і представників українських молодіжних організацій. У своїй промові на форумі очільник міста наголосив: Дніпро почав змінюватися на краще, й одним із вагомих доказів цього є міжнародна довіра. «Зараз нам дуже потрібна ваша підтримка, досвід і вміння налагоджувати ділові відносини. Допоможіть нам, і ви не пошкодуєте. Адже тут, у Дніпрі, ми звикли працювати на результат», зазначив Борис Філатов. Міський голова розповів учасникам форуму про новий формат роботи мерії, який нині запроваджує його команда. Головні принципи – це прозорість та безкомпромісна позиція щодо недобросовісних посадовців. Очільник Дніпра також згадав, як за часів своєї журналістської діяльності неодноразово спілкувався з представниками української діаспори у різних країнах світу. Найемоційнішим моментом виступу стало питання, яке Борис Філатов поставив учасникам зібрання.«Чи готовий хтось із вас повернутися сюди з сім’ями, щоб розбудовувати Україну? А ми це робимо щодня. І сподіваємося на вашу участь. Хочемо, щоб у вас з’явилося бажання жити в цій країні. Можливо, хтось із присутніх у цій залі в майбутньому стане працівником нашої мерії або навіть міським головою. Ласкаво просимо», – сказав мер Дніпра.
Гості Форуму української молоді розповіли про значення конгресу для розвитку Дніпра та України. Президент Світового конгресу українських молодіжних організацій, очільник Україно-сербської торгово-промислової палати Мирослав Гочак переконаний, що форум у Дніпрі сприятиме започаткуванню культурних і бізнес-проектів.
«Цей захід вперше проходить на Східній Україні. Важливий елемент форуму – співпраця українських молодіжних організацій діаспори з громадським сектором молоді України, обласними та місцевими радами», – сказав він.  М.Гочак зазначив, що багато світових політиків мають українське походження і цей потенціал необхідно використовувати, чого зараз майже не відбувається. Українська діаспора, на думку делегатів, має сприяти в євроінтеграції України. Зокрема, українці з-за кордону допомагали наданню безвізу для нашої країни. «Це успіх і наших діаспорян. Ми переконували уряди деяких держав, що, незважаючи на гібридну війну з Росією, українці заслужили безвізовий режим. І ми це отримали. Ми також доклали чималих зусиль, щоб Нідерланди  передумали і підписали Угоду про асоціацію між Україною та ЄС, яка має запрацювати 1 вересня», – зазначила речник української громади в угорському парламенті та перший заступник президента Світового конгресу українців Ярослава Хортяні. Наступний крок у євроінтеграції України, вважає вона, – вступ до НАТО, а потім і до Європейського Союзу. І тут також необхідна допомога діаспори, яка зможе донести до європейських країн інформацію про потенціал України.
«Коли ви думаєте, що ні на що не впливаєте, – це помилка. Кожен із вас може наблизити той час, коли Україна переможе Росію, стане більш сильною державою, вступить до НАТО і ЄС. Все у ваших руках. Ви можете створювати інформаційні сайти, знайомитися сьогодні з активною молодю Дніпра і всієї України. Цей форум – унікальний майданчик, який створив для нас міський голова Борис Філатов», – зазначив народний депутат Дмитро Лубінець.
На думку представників української діаспори, перед повною євроінтеграцією Україна має стати економічно сильною державою.
«Перемогою Євромайдану скористався Путін. Він відхопив Крим, веде війну на Донбасі. Але прагнення бути частиною Європи – органічне для українського народу, і європейська спільнота це відчула. Зараз Європа – наш союзник», – зазначив голова Української всесвітньої координаційної ради Михайло Ратушний. Також діаспора може сприяти залученню в Україну іноземних інвесторів, вважають народні депутати, які брали участь у зібранні.
«Ми готові надавати іноземним інвесторам повне сприяння. Ми запрошуємо їх і захищатимемо їхні інтереси. Україна – це надійний і щирий партнер»,  – сказав парламентар Олег Барна. Крім того, народні депутати повідомили, що підготують звернення до СКУМО та СКУ з проханням оцінити ефективність роботи послів України в інших державах.
Археологи знайшли скіфську амазонку
У Дніпропетровській області археологи розкопали неушкоджену могилу скіфської амазонки. Про це повідомив сайт Української асоціації виробників феросплавів та іншої електрометалургійної продукції (УкрФА), на території члена якої – Покровського (колиш. – Орджонікідзевський) ГЗК – ведуться археологічні пошукові роботи Інститутом археології Національної академії наук України.
«Під час розкопок кургану була виявлена могила в якій знаходилися залишки молодої дівчини. На щастя, могила виявилася не розграбованою, і це дозволило зробити сенсаційні висновки. За словами керівника експедиції, кандидата історичних наук Сергія Поліна, дівчина є свого роду амазонкою та, найімовірніше, загинула в бою. Оскільки могила була не порушена, на руках та шиї дівчини були прикраси: браслет та намисто», – йдеться в повідомленні.
Зазначається, що поруч зі скіфською амазонкою у похованні знаходилася чаша, невелика амфора та сагайдак зі стрілами. Самі стріли від часу зотліли, але наконечники збереглися, а неподалік лежали останки коня. Коней стародавні скіфи клали до могил для відкупу.
Інститутом археології Національної академії наук України на території Покровського ГЗК велися розкопки курганів древніх скіфів, датованих IV століттям до нашої ери.
Нещодавно в цих курганах археологи відкопали античну амфору, ліпний горщик, невеликі золоті та глиняні прикраси, бронзові наконечники від стріл та останки скіфів як чоловіків, так і жінок і дітей. Але на цьому розкопки місцевих курганів не припиняються. І вже восени археологи знову приїдуть до Покрова для продовження розкопок.
У Кам’янському створять музей козака Мамая за 11 млн грн
На Дніпропетровщині Кам’янська міська рада затвердила програму розвитку туристичної галузі міста на 2017–2022 роки з бюджетом 14,5 млн грн, більшу частину якого планують витратити на створення музею образотворчого мистецтва «Козак Мамай». Про це інформує сайт Кам’янської міськради.
«До основних напрямів реалізації Програми належать розвиток промислового та популяризація подієвого туризму, розробка нових і вдосконалення діючих екскурсійних маршрутів, моніторинг стану розвитку туристичної галузі Кам’янського.Загальний обсяг фінансування Програми – 14 мільйонів 485 тисяч гривень. Переважну більшість цих коштів – 11 мільйонів 350 тисяч гривень – заплановано виділити на створення музею «Козак Мамай», – йдеться в повідомленні.
Крім того, передбачено реконструкцію архітектурного ансамблю «Верхня колонія», розроблення експозиції«Знаки і символи історії Кам’янського», розвиток «агросадиб» і «зелених будинків» поблизу міста, створення на території населеного пункту сучасних туристично-рекреаційних комплексів з урахуванням потреб дітей, молоді та осіб з обмеженими фізичними можливостями.
Зазначається, що джерелами фінансування програми стануть кошти міського бюджету, підприємств та установ міста, інвесторів та кредитні ресурси.