Київ

0
148

На Софійській площі стартував фестиваль писанок
Про це розповіла голова постійної комісії Київської міської ради з питань освіти, науки, сім’ї, молоді та спорту Ганна Старостенко.
“Родзинкою святкування є 374 пасхальні зайці, які розмальовані в індивідуальному стилі художниками України, і нам дуже приємно, що цьогоріч будуть представлені не лише традиційні писанки, але й такі цікаві зайчики, вони вже у світі стали символом великодніх свят. Я сподіваюся, що ця традиція приживеться й у нас”, – сказала Старостенко.
Вона зазначила, що торік на великодні свята та фестиваль писанок до Києва завітало 2 млн туристів.
“Ми сподіваємося, що цьогоріч ця цифра буде більшою. Наша основна мета – популяризувати свята та місто; створювати умови для того, щоб і кияни, і гості столиці мали змогу гарно проводити час”, – зауважила вона.
Як розповів організатор заходу – засновник проекту Folk Ukraine Ігор Добруцький, також Софійську площу прикрашають великі писанки, їх тут близько 500. За його словами, над оформленням святкових писанок та зайців працювало 750 художників з різних куточків України.
Окрім того, на Софійській площі встановлена 6-метрова світлодіодна писанка-альтанка, де можна відпочити, попити кави та сфотографуватися на пам’ять.
Добруцький розповів, що фестиваль охопить чотири локації – Софійську, Михайлівську площі, Володимирський проїзд та прилеглі сквери (від Михайлівської площі до перетину з вулицею Алли Тарасової).
Як зазначили організатори, на Володимирському проїзді можна буде придбати сувеніри, смаколики, великодню паску та поласувати різноманітними стравами.
У сквері біля Володимирського проїзду розмістять робіти учасників арт-перформансу «585 художників», виставку кованих гігантських писанок-мальованок та зону майстер-класів для дітей і дорослих.
Михайлівська площа збереже статус дитячої зони розваг. Безліч атракцій для малечі будуть розташована саме тут: київська карусель, атракціони.
Всеукраїнський фестиваль писанок триватиме до 22 квітня.
Києву шукають… талісман
Підписано відповідне розпорядження КМДА, ідеться на офіційному сайті kyivcity.gov.ua. «Метою Конкурсу є формування та підтримання позитивного іміджу української столиці. Обрання талісману міста підсилить популяризацію Києва як сучасного європейського міста на міжнародній туристичній арені, закріпить його статус як сучасного мегаполісу з багатовіковою історією та неповторною айдентикою», зазначається в повідомленні. Прийняття робіт і визначення 10 кращих триватиме до 20 травня, онлайн-голосування за відібрані роботи з 24 травня до 25 червня, і вже 6 липня назвуть найкращий варіант.
Участь у Конкурсі можуть взяти як фізичні, так і юридичні особи. До складу журі увійшли: Юлія Бевзенко (туристичний гід, громадська діячка, авторка проекту «Шукай»), Євгеній Кудрявченко (експерт із веб-дизайну, засновник студії Vintage), Дмитро Борисов (громадський діяч, ресторатор і засновник мережі закладів харчування), Діана Попова (директор Департаменту культури КМДА), Катерина Тейлор (засновник проекту Port Creative Hub), Андрій Федорів (експерт із маркетингу, підприємець, засновник Fedoriv та Brand Father), Ярослава Гресь (громадська діячка, журналістка та блогер, співзасновниця піар-агенції Gres Todorchuk PR).
Зокрема, передбачається, що туристичний талісман міста — будь-який особливий персонаж, яким може бути будь-яка реальна або міфічна істота. Переможець конкурсу отримає грошову винагороду в розмірі 150 тисяч гривень.
Хабар — три тисячі. Штраф — одна
Торік восени полковник головного управління оперативного забезпечення Збройних сил України Євген Усков був затриманий на гарячому під час отримання хабара у сумі 3 тис. доларів, які він вимагав від представників комерційної структури за проведення природовідновних робіт на одному з об’єктів ЗСУ.
Нещодавно Солом‘янський суд міста Києва оштрафував його за скоєне на… 25,5 тис. грн, що за курсом валют становить менше однієї тисячі доларів. Отаке-от «суворе» покарання корупціонера в погонах, яке повинно б було навчити хабарника й десятому заказати ніколи не брати.