Херсонщина

0
129

Херсонщина отримала нові пожежні автомобілі
Чотири новенькі автомобілі вітчизняного виробництва АЦ4-60(5401)-515К передано херсонським рятувальникам. Голова Херсонської обласної державної адміністрації Андрій Гордєєв повідомив, що «автопарк рятувальників поповнився, що стало важливим кроком для захисту жителів і гостей області від стихії». Нещодавно для гасіння масштабної пожежі в Олешківському лісі було залучено більш як 60 одиниць техніки ДСНС. І тільки 20 з них надала Херсонська область. Тож питання матеріально-технічного забезпечення надзвичайно актуальне, особливо у розпал туристського сезону.
Херсонська область отримала автомобілі у рамках програми  з реформування  Держслужби з надзвичайних ситуацій, яка передбачає нарощування та оновлення матеріально-технічної бази сил цивільного захисту. Серед технічних характеристик автомобілів, що надійшли на Херсонщину: шасі на базі КрАЗ 5401, оснащення з чотирма апаратами стисненого повітря «Драгер», електростанцією, станцією освітлення, спеціальним рятувальним обладнанням «Паратек» та пластиковою ємністю для води обсягом 4 тонни. Пожежні  авто направили до курортних та лісових районів області: Голопристанського, Генічеського, Скадовського та Олешківського.
 «Аграрні» податки бюджет рятують
За перші чотири місяці року місцеві бюджети області отримали від сільгоспвиробників 70,4 млн грн єдиного податку, що на 22% більше, ніж торік.
«Лідерами зі сплати єдиного податку четвертої групи є аграрії, які працюють у Каховському, Бериславському, Новотроїцькому та Чаплинському районах. Вони забезпечили 31,4 мільйона гривень, що становить 45% від загальних надходжень податку по області», — повідомила керівник прес-служби Головного управління ДФС у Херсонській області, АР Крим та м. Севастополі Ірина Сальник.
Iз безробітних — у швачки
У селі Станіслав Білозерського району, котре, як і інші села краю, потерпає від безробіття, стало до ладу перше підприємство у сфері легкої промисловості. На ньому почали шити корпоративний одяг для різних фірм, повідомив голова Станіславської ОТГ Володимир Желуденко.
Нині в швейному цеху працює трохи більше двох десятків швачок, але цього замало. Підприємство запрошує на роботу всіх охочих — навіть тих, що взагалі не мають професійного досвіду. Навички можна здобути за рахунок роботодавців.
Буде завод, будуть і добрива
Компанія «ТерраТарса» планує нинішнього року побудувати на Херсонщині завод із виробництва рідких добрив. Потужності підприємства становлять 3 млн літрів «еліксиру родючості» на рік, повідомив генеральний директор компанії Андрій Гоголєв.
У майбутньому на підприємстві планується виробляти і кристалічні добрива річним обсягом 15 тис. тонн. Першу партію поживи нове підприємство може видати вже в грудні поточного року.
Ліс охоронятимуть військовики
Аби захистити від пожеж ліси Херсонщини, будуть сформовані патрулі з військовослужбовців Збройних сил України. Про це повідомив голова обласної ради Владислав Мангер.
Приводом до такого рішення стала нещодавня масштабна пожежа. Котра, як дослідили фахівці, виникла в результаті зумисного підпалу. Підступний вогонь за одним заходом знищив понад 600 гектарів рукотворних лісів, призначення яких — оберігати від піщаних бур села і поля Лівобережжя Дніпра.
Декомунізували і канал
На сесії обласної ради депутати проголосували за перейменування Краснознам’янського магістрального каналу, що проходить територією Скадовського та Голопристанського районів, на Олександрівський.
Згадана артерія є рукавом Північно-Кримського каналу, який зрошує значну частину Херсонської області дніпровською водою від меж села Олександрівка Голопристанського району, яке раніше мало назву Краснознам’янка.
Виготовляють брикети і пелети
Підприємство «Піонер новітніх технологій» робить паливо з того, що додає проблем сільгоспвиробникам та комунальним господарствам. У хід ідуть трухляві дерева, старі пні, обрізані гілки, навіть кинута напризволяще дворічна солома. З цієї сировини на виробництві виготовляють брикети, пелети й тріску для твердопаливних котлів.
Новокаховське підприємство співпрацює з місцевими громадами Каховки та Берислава. Всі роботи з контурування, спилювання, розкорчовування беруть на себе фахівці, а як плату забирають те, що залишається. Втім, для підприємства радше іміджевий напрям, а не бізнесовий. «Сировини багато — тирса, відходи, і це людям створює незручності. Ми ж допомагаємо позбутись проблем. І у нас купують пелети, брикети, подрібнену деревину», — розповів директор комбінату Олександр Сидоренко.
Обережно: сарана!
На Херсонщині спостерігається масове відродження саранових у так званих місцях резервації. Про це повідомили у ГУ Держспоживслужби в Херсонській області. Відродження саранових фахівці відстежують в області з третьої декади травня на пасовищах, занедбаних полях, берегах каналів та інших в місцях, де легка структура ґрунту і не проводився обробіток понад чотири роки.
«Хочемо заздалегідь попередити сільгоспвиробників, власників будь-яких земельних угідь та голів сільських і селищних рад про небезпеку, яка може бути в нашому регіоні цього року», — повідомили у Держспоживслужбі і закликали моніторити місця резервації сарани, а у разі виникнення загрози терміново знищувати шкідливих комах.
На Херсонщині вирощують батат
В одному із сільгоспгосподарств Каховського району Херсонської області провели вдалий експеримент з вирощування батату, який називають солодкою картоплею.
Три роки тому його посадковий матеріал привезли в невеликій кількості і почали потроху розмножувати в тепличних умовах. І ось  цього року з’явилася перша в Україні бататова плантація на зрошенні – батат вже висадили у відкритий грунт. Овоч вирощуватимуть на площі 17 гектарів.
Аграрії планують отримати з гектара від 20 до 40 центнерів «африканської картоплі». Прогнози щодо врожайності  ще дуже приблизні, тому що агрономічні прийоми з вирощування батату в південному регіоні певний час потрібно відпрацьовувати і вдосконалювати. У кінці вересня коренеплоди  наберуть максимальну масу і в цей час планують їх збір.