Івано-Франківщина

0
129

В Івано-Франківську встановлять 26 зупинок транспорту

Цього року на вулицях Івано-Франківська з’явиться ще 26 нових зупинок, 12 з яких вже майже готові. Про це повідомили в прес-службі Руслана Марцінківа.

Зупинки мають електронне табло, схему руху маршрутів. Їх довжина 4, 5 або 6 метрів, залежно від пасажиропотоку та площі, відведеної під об’єкт. Що важливо, оснащені антивандальним склом. У ці дні нову зупинку встановлюють на вул. Північний Бульвар. До цього тут не було жодної. Тепер мешканцям буде комфортно очікувати транспорт.

«Насамперед ми реагуємо на звернення людей, де потрібна зупинка. Крім того, формуємо список об’єктів з тих, де особливо важливо їх встановити – центральна частина міста, знищені старі зупинки тощо. Наприклад, за підсумками «чорної п’ятниці» нову зупинку облаштували на вул. Стуса. Велика перевага, що вони однотипні, це гарно. Поступово плануємо всі зупинки громадського транспорту зробити такими», – розповів міський голова Руслан Марцінків.

 

У Рогатині облаштують “вишивані” тротуари

Нещодавно у Рогатині розпочали облаштування тротуарів.

Обабіч пішохідних доріжок встановили бетонні вази з квітами, а також залишили місце для квітників.

Торік у Рогатині було викладено бруківкою частину пішо­хід­ної доріжки на вул. Галицька: від центру — до скульптури Бого­родиці. Зараз пра­цівники міського ком­­­­бінату кому­на­ль­­них під­приємств облаштовують наступних 130 м тротуару від статуї Матері Бо­жої до потічка Ба­бинка.

На­разі з міського бюджету ви­ділено 160 тис. гривень на брукування тро­туару. Проте окремо буде перед­бачено кошти на об­лаш­тування квітників по обид­ва боки пішо­хідної доріжки та встанов­лення оригінальних ліх­тарів.

 

У Франківську вдруге змагатимуться весільні музиканти

Виконавчий комітет розглянув питання про проведення другого фестивалю весільно-ресторанної музики «Лабух-ФЕСТ».

Його проведуть на Вічевому майдані 26 серпня. Організатори переконані, що такі фестивалі сприятимуть популяризації української музики, підвищуватимуть туристичний потенціал міста, створюватимуть умови для самореалізації весільно-ресторанних музикантів.

Учасниками фестивалю можуть бути весільно-ресторанні музиканти та ведучі. Заявка на участь надсилається учасниками до 19 серпня з поміткою «Лабух-ФЕСТ» в електронному вигляді на e-mail: [email protected]

Учасники фестивалю виступають на головній сцені в порядку поданих заявок у трьох номінаціях: акустичне виконання (музичний жанр);  естрадне виконання (музичний жанр); кращий ведучий (розмовний жанр).

 

До Коломиї приєднають чотири села

Відбулась позачергова сесія Коломийської міської ради, на якій ухвалили рішення про добровільне приєднання навколишніх сіл до території міста.

Тепер до територіальної громади міста приєднали чотири села: Шепарівці, Саджавки, Товмачик та Іванівці.

“Економічних втрат для Коломиї від такого приєднання немає”, – розповів міський голова Ігор Слюзар.

 

У Косові збудують дзбан заввишки 15 метрів

Вербовецька сільська рада має намір збудувати у Старому Косові унікальний культурно-мистецький комплекс з центральною будівлею у вигляді гуцульського дзбанка заввишки 15 метрів.

Вербовецький сільський голова Іван Сусак розповів, що для цього проекту знадобляться великі кошти.

«Цей проект розробила Марія Миколаївна Гринюк, вона його виколисала і викохала. Для нього потрібні надзначні потуги і великі кошти. Але перший крок уже зроблено – процедура оформлення земельної ділянки перебуває на фінальному етапі», – зауважив сільський голова.

 Авторка ідеї Марія Гринюк наголосила, що це соціальний проект, основним власником комплексу буде громада.

«Він ні в якому разі не має бути приватним. Коли я його показувала в Адміністрації Президента та в інших високих кабінетах, всі чомусь думали, що мова йде про ресторан, бачили в ньому комерційну вигоду, те, що може принести гроші. А це культурно-мистецький центр, де мають бути міні-кінотеатр у 3D форматі, музей і панорама розвитку гуцульської кераміки, гончарні майстерні, паркова зона та багато іншого», – додає пані Марія.

 

400 тисяч витратять на святкування Дня Незалежності

24 серпня відзначається День Незалежності України. Тож виконавчий комітет Івано-Франківської міської ради затвердив програму заходів.

У зв’язку з цим на Вічевому майдані вимкнуть музичний супровід фонтану та світлодіодного екрану на площі І.Франка. Крім того, встановлять турнікети біля сцени на площі І.Франка та біотуалети.

Також перекриють вулиці  в необхідних місцях під час проведення концерту гурту «Плач Єремії» на площі І.Франка, який розпочнеться 24 серпня о 20.30.

А перед цим, о 18.00 тут відбудеться святковий концерт Національного заслуженого академічного народного хору України імені Григорія Верьовки.

Загалом на святкування витратять 387 тис. 705 грн.