Івано-Франківщина

0
160

В Івано-Франківську запустили автобус, який возитиме дітей із інвалідністю
В Івано-Франківську дітей з інвалідністю возитимуть шкільним автобусом. Про це на своїй сторінці у Фейсбуці написав міський голова Руслан Марцінків.
«Відтепер учні навчально-реабілітаційного центру матимуть спеціальний шкільний автобус. Він забиратиме їх від дому і привозитиме прямісінько до освітнього закладу. На звернення батьків діток з інвалідністю розробили маршрут «Радіозавод – НРЦ», який максимально охопить всіх вихованців навчального закладу», – написав Р.Марцінків.
Міська лікарня хоче облаштувати майданчик для гелікоптерів
Івано-Франківська центральна міська лікарня виготовила проектно-кошторисну документацію на будівництво кардіореанімаційного корпусу. Про це повідомив головний лікар ЦМКЛ Тарас Маляк.
«Плануємо на території лікарні спорудити двоярусну автостоянку з вертолітним майданчиком. Розраховуємо на фінансове сприяння ЄС: його фахівці готові виконати для лікарні проект цієї споруди за зразком, який ми бачили біля клініки під час одного із закордонних відряджень», – зазначив Т.Масляк.
Гуцули фестивалили в Івано-Франківську, покутяни – в Тисмениці
Велику потугу української національної культури в її етнографічному розмаїтті продемонстрували на Прикарпатті цими вихідними аж два фестивалі: «Покутські джерела» – в Тисмениці та День гуцульської культури в обласному центрі – «Верховина в Івано-Франківську».
Заспівом до IX Обласного відкритого покутського фестивалю аматорського мистецтва «Покутські джерела» стала науково-краєзнавча конференція «Покуття – колиска українського національного державотворення», присвячена 100-річчю ЗУНР, яку відкрив голова обласної ради Олександр Сич. А в неділю містяни та гості райцентру були очевидцями справжнього тріумфу покутського мистецтва – так званого ужиткового й декоративного – від вокально-хореграфічних композицій та інших сценічних дійств до демонстрації виробів рукомесництва й характерного облаштування побуту, який влаштували, крім самих тисменичан, аматорські колективи з інших покутських міст і сіл – з Тлумаччини, Городенківщини, Снятинщини, Коломийщини…
А верховинці привезли до Івано-Франківська передусім таку екзотику, як «Гуцульське весілля» з його магічними обрядодійствами. А ще показали господарям свої здобутки в «номінаціях» тих чи інших народних промислів, які вони не лише підтримують, а й творчо розвивають, та почастували всіх охочих стравами з етнографічної кухні горян.
Судячи з велелюддя франківців на «дні», такий фестиваль, який в обласному центрі відбувся вже вдруге, має всі шанси стати традиційним.
В обсерваторії створять екологічний центр
22 вересня на горі Піп Іван за участі заступника Міністра освіти та науки України Максима Стріхи, заступника Міністра екології та природних ресурсів України Василя Полуйка, ректора Прикарпатського університету Ігоря Цепенди та директора Карпатського національного природного парку Володимира Слободяна було підписано чотиристоронній Меморандум про створення на базі Міжнародного наукового центру «Обсерваторія» Карпатського екологічного центру.
Головним завданням екологічного центру стане збереження та стале використання біологічного і ландшафтного різноманіття, природної та культурної спадщини Чорногірського масиву. Загальна екологічна безпека Карпатського регіону підтримуватиметься відповідно до норм національного і міжнародного законодавства.
Нагадаємо декілька основних екологічних проблем Карпатського регіону. Це насамперед порушення екологічної рівноваги внаслідок впливу на екосистему шкідливих підприємств. Крім того, викликає занепокоєння хімічне та біологічне забруднення поверхневих водойм басейнів великих водних артерій.
Ще одна проблема -забруднення довкілля промисловими та побутовими відходами, а також недостатньо застосовані зусилля щодо їх переробки та утилізації. Хвилює екологів й розвиток небезпечних процесів внаслідок шкідливої дії повеней, паводків, селів, зсувів. Серед проблем, що потребують вирішення також деградація унікальних природних екосистем, втрата біологічного різноманіття.
У Кутах відкрили дитячий садок
У Кутах Косівського району відбулось відкриття дитячого садка. Різнокольорові повітряні кулі, весела музика, схвильовані батьки, почесні гості і величезна кількість подарунків – все говорило про те, наскільки значимо відкриття дитячого садка для жителів селища.
Розділити радість з мешканцями громади та привітати їх з чудовою подією завітали заступник голови обласної державної адміністрації Ігор Пасічняк, народний депутат України Юрій Соловей, голови РДА та райради Віталій Кічеряк і Павло Ванджурак, Кутський селищний голова Ярослав Вардзаль та інші.
Після традиційного перерізання стрічки священнослужителі освятили дитячий садочок, а запрошені гості, батьки та діти оглянули заклад, який обладнано за сучасними вимогами.
СБУ затримала на хабарі керівника одного з відділів патрульної поліції Івано-Франківщини
Співробітники Служби безпеки України спільно з працівниками слідчого управління ГУ НП, Івано-Франківського управління департаменту внутрішньої безпеки Нацполіції за процесуального керівництва прокуратури області викрили на хабарі тимчасово виконуючого обов’язки керівника одного з підрозділів Управління патрульної поліції в Івано-Франківській області.
Правоохоронці встановили, що майор поліції вимагав сім тисяч вісімсот гривень від жителя обласного центра.
За вказану суму посадовець обіцяв сприяти в оформленні документів необхідних для видачі водійського посвідчення категорії В і С в обхід встановлених правил.
Оперативники спецслужби затримали зловмисника поблизу робочого місця під час отримання всієї суми хабара.
Вирішується питання щодо оголошення затриманому про підозру в скоєнні злочину та обрання міри запобіжного заходу. У межах досудового розслідування за ч. 3 ст. 368 Кримінального кодексу України тривають невідкладні слідчі дії.
520 прикарпатців призвуть на службу в ЗСУ
520 призовників із Прикарпаття поповнять ряди Збройних сил України цієї осені.
Під час брифінгу в Івано-Франківському обласному військовому комісаріаті були розглянуті питання щодо організації та проведення військовими комісаріатами осіннього призову громадян на строкову військову службу призову офіцерів запасу, які закінчили військові кафедри.
Обговорено перспективи проходження військової служби за контрактом у військовій частині А4267 (м. Коломия) та підпорядкованих військових частинах, які розміщаються у області.
Зазначалося, що з 1 вересня 2018 року набрав чинності пункту 2 статті 3 Указу Президента України «Про звільнення в запас військовослужбовців строкової служби, строки проведення чергових призовів та чергові призови громадян України на строкову військову службу у 2018 році» від 15.02.2018 № 33/2018 щодо призову громадян України на строкову військову службу у жовтні – грудні 2018 року. Призов в цьому році продовжено на один місяць з метою якісного відбору та у зв’язку із збільшенням кількості призовників для комплектування Національної гвардії України і Державної прикордонної служби України. Призову на строкову військову службу (виклику на призовні комісії) підлягають громадян України чоловічої статі, яким до дня відправлення у військові частини виповнилося 20 років, та старших осіб, які не досягли 27-річного віку.
Усі призовники, які будуть призвані під час осіннього призову будуть направлені для здобуття кваліфікованої підготовки у навчальні центри на 2-3 місяці, після завершення підготовки будуть розподілені для подальшого проходження служби у військових частинах.
Призвані військовослужбовці строкової військової служби до участі в ООС не залучаються.
СБУ провела обшуки на території «Буковелю»
Співробітники Служби безпеки України у рамках комплексу заходів із захисту об’єктів транспортної критичної інфраструктури держави викрили масштабну протиправну схему привласнення посадовцями Служби автомобільних доріг коштів Дорожнього фонду. Про це повідомили в прес-центрі СБУ.
Оперативники спецслужби задокументували, що чиновники під час тендерних закупівель «санкціонували» використання комерсантами неякісних будівельних матеріалів, що призвело до передчасного руйнування дорожнього покриття. У межах розпочатого досудового розслідування правоохоронці встановили, що посадовці комерційних структур, задіяних у схемі, використовували у документації підроблені атестати виробництва асфальтобетонних сумішей.
«Дозволи» підприємців були нібито зареєстровані в органі з добровільної сертифікації дорожньо-будівельних матеріалів ДП «Дорожній контроль якості».
Таким чином, зловмисники підтверджували наявність у них відповідної матеріально-технічної бази, зокрема асфальтобетонних заводів, необхідних для проходження кваліфікаційного відбору та перемоги у відкритих конкурсних торгах.
Досудове слідство встановило, що необхідна сертифікація заводів фактично не здійснювалася та відповідні атестати комерсантам не видавалися. Через відсутність реальних атестованих асфальтобетонних заводів роботи виконувалися з використанням матеріалів сумнівного походження, що призвело до передчасного руйнування дорожнього покриття. Натомість, за затвердженими актами виконаних робіт матеріали оплачувалися за нормативами високої якості.
У рамках розпочатого кримінального провадження, відкритого за ч. 5 ст. 191 Кримінального кодексу України, правоохоронці проводять санкціоновані слідчі дії.
Народний депутат Олександр Шевченко на своїй сторінці у Фейсбуці прокоментував ситуацію так:
«Схоже, що чинна влада готова на все, щоб чинити тиск на своїх політичних опонентів. Чи діє в Україні верховенство закону побачимо з вами незабаром. Саме в ці хвилини в офісі ТоВ «Буковель» відбувається обшук. За словами юриста ТоВ «Буковель», маски-шоу та обшуки в офісах компанії, яку пов’язують з засновником Буковелю, потенційним кандидатом в президенти України, Олександром Шевченком, відбуваються з грубими процесуальними порушеннями».