Чернігівщина

0
144

Рецидиви Мильників
Сім місяців тому в цьому селі Ніжинського району сталася страшна трагедія. Коротко нагадаємо: дворічна Вероніка Єсипенко була знайдена мертвою з ознаками насильницької смерті в хаті співмешканця її матері Галини Назара Красулі. Односельці, родичі загиблої дитини та активісти звинуватили в трагедії цього чоловіка, а також соціальну службу, яка поставилася безвідповідально до неблагополучної сім’ї, і вимагали чесного слідства.
Тільки після масових акцій протесту в Ніжині і значного суспільного резонансу на всеукраїнському рівні підозрюваного, 35-річного Назара Красулю, який уже неодноразово був засуджений, арештували, а директора Центру соціальних служб для сім’ї, дітей і молоді Ніжинської РДА Олену Подпоріну звільнили з посади. Однак розв’язка «мильниківської трагедії» може бути зовсім не така, якою її уявляють люди…
У Носівському райсуді Чернігівської області нарешті відбулося перше судове засідання за участі підозрюваного (попереднє перенесли). Красулю доправили до зали. Втім, суддя Олег Киреєв знову переніс розгляд справи у зв’язку з неявкою свідків, хоча головна з них — Марина Дайдашан — була біля приміщення суду. На наступне засідання їх мають доправити примусово. Разом із тим суддя продовжив термін тримання під вартою підозрюваного ще на 60 діб.
У прокуратурі запевнили: державне обвинувачення займає послідовну та принципову позицію, спрямовану на швидкий, повний та неупереджений судовий розгляд. Залишається тільки сподіватись, що прокуратура чесно і справедливо доведе справу до логічного завершення.
Водночас через суд намагається поновитися на роботі чиновниця, яка очолювала Центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Ніжинської РДА, що відповідає за соціальний супровід неблагополучних родин. Колишня директор Олена Подпоріна ще й прагне стягнути з держави 10 тисяч гривень судового збору та відшкодування ймовірних втрат заробітної плати. Засідання у справі намагалися провести тишком-нишком. Активісти побували в Ніжинському міськрайонному суді і переконалися: якби не присутність громадськості, справу завершили б уже на першому засіданні на користь скандальної чиновниці.
Найвагомішим аргументом захисту Подпоріної було те, що чиновницю звільнили, не дочекавшись, доки вона вийде з лікарняного та відпустки, що визнав і представник голови РДА. До того ж представники РДА навіть не зазначили в суді того факту, що до ЦССМ неодноразово надходили звернення щодо неналежного догляду за дітьми з боку Галини Єсипенко. Невже Олена Подпоріна і РДА вважають нормальним, коли виснажені дівчатка в лахмітті блукають вулицями пізньої осені, про що сигналізував сільський голова Мильників А. Рибка, і отримав за це від горе-матері молотком по голові? Чому Подпоріна не вжила невідкладних заходів, щоб відселити дітей у безпечне місце? Не було проведено жодної перевірки соціально-побутових умов неблагополучної родини (на працівників соцслужби погрожували нацькувати собаку), проте у звітах — усе гаразд!
Мабуть, пані Подпоріній варто нагадати, що в забитої до смерті дівчинки були задавнені переломи, опіки та рвані рани на обличчі, синці. У старшої сестрички схожі травми. Натомість Олена Подпоріна в унісон із працівницею обласного ЦССМ стверджує, що Г. Єсипенко жодного разу не помічали напідпитку, а діти завжди були доглянуті.
Суддя Ніжинського міськрайонного суду Тетяна Ковальова навіть не розглядала матеріали розслідування комісії, де чітко прописані службові порушення, які, на думку активістів, тягнуть не на цивільну, а на кримінальну справу за службове недбальство із тяжкими наслідками. Під час розгляду цивільного позову створилося стійке враження, що Олену Подпоріну тут-таки й канонізують!
Зрештою, вже тоді ніхто не мав сумнівів, що Подпоріну поновлять, — звісно, через порушення трудового законодавства з боку РДА. Що й сталося 16 жовтня. Крім того, суд зобов’язав державу виплатити їй 19 660 гривень компенсації — певно, що з кишень платників податків, тобто нас із вами. Створюється враження, що у парі з головою Ніжинської РДА В’ячеславом Івашиним вони розіграли вдалу комбінацію, дочекавшись, доки резонанс із приводу справи стихне. Браво! Невже пані Олені не важко жити з таким тягарем?
Марина Порошенко у Чернігові презентувала школу “Бути батьками”
Під час робочої поїздки до Чернігова Марина Порошенко презентувала новий проект – школу “Бути батьками”, покликаний сприяти включенню родин учнів з особливими освітніми потребами у навчальний процес, їх підготовці до виховання дітей та контактування з педагогами.
“Це абсолютно новий актуальний проект, дуже свіжий, який був започаткований минулого тижня в Мелітополі Запорізької області. Він передбачає навчання батьків: як допомагати дітям під час освітнього процесу, як робити з ними домашні завдання і додаткові вправи, співпрацювати з вчителями у школах і з асистентами вчителя – корекційними педагогами і психологами в інклюзивних ресурсних центрах. Я думаю, що саме завдяки такій співпраці ми зможемо підвищити якість навчання дітей з особливими освітніми потребами”, – сказала Марина Порошенко.
Під час зустрічі з Чернігівській ЗОШ №27 з освітянами регіону, представниками інклюзивно-ресурсних центрів та батьками дітей з особливими потребами, перша леді вручила в.о. голови Чернігівської ОДА Юлії Свириденко “Типове положення” та “Порядок створення обласної школи “Бути батьками”.
У Чернігова дружина Президента перебувала з робочою поїздкою. У 27-й школі вона ознайомилась із навчальним процесом в інклюзивному класі, оглянула сучасну шкільну медіатеку, створену за типовим проектом Фонду Порошенка.
Чернігівська область долучилася до реалізації всеукраїнського проекту Фонду “Інклюзивна освіта – рівень свідомості нації” у квітні 2017 року. Відтоді кількість шкіл з інклюзивною формою навчання в регіоні зросла на 20% – до 109, а число дітей з особливими освітніми потребами, охоплених нею – на 30% – до 275-ти. Також створено 11 інклюзивно-ресурсних центрів із 16-ти необхідних.
Всього на Чернігівщині налічується понад 2000 дітей з особливими потребами.