Чернігівщина

0
94

Домовленість під контролем

Нарешті досягнуто домовленості між ТОВ «Сіверський край» та власниками паїв села Локнисте Менського району. В Чернігівській обласній раді підписано тристоронній протокол — між нею, селянами та агропідприємством.

Нагадаємо, мова про оренду близько 170 гектарів лугів, що лежать не суцільним масивом, а клаптиками, на яких люди випасали корів. У квітні вилами й косами селяни проганяли техніку орендарів, які хотіли переорати сіножаті, а також перекривали трасу, вимагаючи реакції влади і правоохоронців на свавілля агрокомпанії. Було кілька спроб порозумітись і вирішити конфлікт на місці, але всі вони не увінчались успіхом, тож довелося збиратися всім сторонам для пошуку компромісу в стінах Чернігівської обласної ради.

Це з другої спроби вдалося. Сторони підписали протокол, в якому зазначені три важливі пункти домовленості. По-перше, у ТОВ «Сіверський край» підтвердили: на цьому масиві зареєстровано на законних підставах 75 гектарів землі. По-друге, було ухвалено, що техніка орендарів не здійснюватиме виробничої діяльності, допоки не визначать меж. По-третє, у ТОВ «Сіверський край» зобов’язалися виплатити власникам паїв компенсацію в повному обсязі. Час — до 25 червня.

«Зі свого боку запевняю, що обласна рада триматиме на постійному контролі виконання протоколу і відстоюватиме інтереси людей», — підбив підсумки зустрічі заступник голови Чернігівської облради Арсен Дідур.

На запитання, чи порушено питання цільового призначення землі, адже фактично землекористувач бере в оренду луг з однією нормативно-грошовою оцінкою, а користується ріллею з іншою, Арсен Володимирович відповів ствердно. «Я дав доручення щодо розгляду проблеми на засіданні постійної профільної комісії обласної ради. Там мають розробити проект рішення, який унеможливить оренду пасовищ не за призначенням, як ріллю», — запевнив він.

Мінімізували митні платежі на 15 мільйонів

Працівники ДФС виявили центр мінімізації митних платежів, що «працював» на Чернігівську, Київську, Одеську та інші області.

Під час оформлення платежів у режимі «імпорт товарів» там занижували митну вартість.

Як повідомили в секторі комунікації у головному управлінні ДФС у Чернігівській області, для цього зловмисники створили низку підприємств-імпортерів, використовували підроблені документи, а на складі оплачували послуги готівкою, яку передавали фігурантам справи через кур’єра.

Обсяг імпортних операцій протягом двох з половиною років сягнув майже 150 мільйонів гривень, а державі завдано збитків на більш як 15 мільйонів у вигляді несплачених митних платежів.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here