Вінниччина

0
77

Інвестор придбав землю у Вінниці під будівництво заводу

Глобальна світова компанія Head, що спеціалізується на виробництві обладнання й амуніції для зимових видів спорту, придбала земельну ділянку у Вінниці. Про це повідомив на засіданні виконкому Вінницької міськради директор департаменту економіки та інвестицій Віталій Погосян, зазначивши, що на площі 25 гектарів Індустріального парку збудують завод спортивного обладнання. Нині триває розроблення проекту майбутнього об’єкта. Розпочати будівельні роботи заплановано уже в цьому році.

Нове підприємство зводитимуть у три етапи. На ньому виготовлятимуть лижі, лижні черевики та кріплення для лиж. Перша черга потребуватиме 300 робітників. Після розширення виробничих потужностей працюватиме тисяча робітників й інженерно-технічного персоналу. Загальна вартість проекту становить приблизно 80 мільйонів євро.

Компанія Head присутня у 85 країнах. Її бренд є найбільш упізнаваним не тільки у зимових видах спорту. З такою маркою виготовляють спортобладнання та амуніцію для тенісу і підводних видів спорту.

— Новий завод дасть імпульс розвитку економіки міста, з’являться нові робочі місця, бюджет отримає додаткові надходження коштів, — наголосив міський голова Вінниці Сергій Моргунов. — Ми зобов’язані працювати разом з інвестором у вирішенні питань будівництва. Бо це ще й наша репутація як надійного партнера знаної у світі компанії, представники якої зупинили свій вибір на нашому місті.

Вінничани не проміняли б своє місто на інше

Переважна більшість вінничан — 72% із 764 опитаних — пишаються своїм містом, вважають його комфортним для проживання.

Майже половина (44%) вважають, що мають можливість реалізувати себе тут. Ще більше таких людей у віці 18—25 років (52%). І тільки 12% переїхали б до іншого міста, якби мали таку можливість.

Опитування проводилося у рамках проекту «Інтегрований розвиток міст в Україні», що реалізується німецькою урядовою компанією GIZ спільно зі швейцарськими партнерами SECO. З його результатами міську владу ознайомила одна з дослідницьких організацій. Як зазначила її представниця Тетяна Ситник, оптимізм вінничан базується на позитивних змінах, що відбуваються у місті, зокрема, в питаннях благоустрою, безпечності життя, розвитку транспорту, роздрібної торгівлі та громадського харчування тощо.

— Вінничани мають високу емоційну прихильність до свого міста, пишаються ним, сприймають його як гостинне й затишне, — наголошує Тетяна Ситник. — Найвищий рівень довіри в них — до своїх сусідів та жителів міста загалом. Позитивним є баланс довіри до міської влади. 45% опитаних сказали, що отримують необхідні послуги через «Прозорий офіс» і задоволені. Містяни, особливо молодь, схвально відгукуються про електронні сервіси міськради. 77% вінничан користуються міським транспортом і вважають його зручним.

Про зауваження, пропозиції і поради під час опитування також йшлося під час презентації.

— Проведення моніторингів думки громадян передбачено Концепцією інтегрованого розвитку міста до 2030 року, — наголосив міський голова Вінниці Сергій Моргунов. — Такі дослідження вкрай важливі для нас, бо дають можливість зрозуміти ставлення громади до проведеної роботи, а також звертають увагу на проблеми, що потрібно розв’язувати.

Козятин. Портрет гвардійця бачимо щодня

Орденом «За мужність» третього ступеня (посмертно) нагороджено бійця загону спецпризначення «Азов» Максима Олексюка з Козятина Вінницької області.

Пам’ять про захисника країни вшанували в незвичний спосіб — на всю стіну районного Будинку культури художник написав портрет загиблого. Поруч — прізвища всіх козятинців, які не повернулися з війни на Донбасі.

Нагороду сина отримала його мати Інна Леонідівна. Жінка працює в Козятинській райлікарні. В актовій залі, де зібрався колектив медзакладу, відбулося вручення відзнаки.

— Хочу подякувати і низько вклонитися вам, Інно Леонідівно, за те, що виховали справжнього захисника нашої країни, — зазначив перший заступник начальника управління Західного територіального об’єднання Національної гвардії України полковник Сергій Скрипнюк. — Не можна повернути час назад, але маємо жити заради пам’яті про Максима і передати цю пам’ять молоді, майбутнім поколінням.

Ідея зберегти пам’ять про Максима в незвичний спосіб належить його близьким друзям — подружжю Злоцьких. Ілона й Олександр запропонували виконати портрет загиблого на стіні Будинку культури. Їх підтримали. Вони стали збирати кошти. Розписувала стіну художниця, переселенка з Криму Поліна Каліновська.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here