Вінниччина

0
59

Шевченко і нащадки: діалог на відстані століть

Обласне літературно-мистецьке свято «І оживе добра слава — слава України» відбулося в день народження великого Кобзаря у Вінниці на однойменній площі.

Там зібралися майстри народної творчості з усіх 27 районів області, щоб презентувати свої роботи на тему творів Кобзаря, його портрети, виконані у різних техніках і стилях — вишивках, малюнках, різьбленні з дерева…

— Роботи подільських майстрів зафіксовано в електронному реєстрі, розробленому завдяки комп’ютерним технологіям, — каже директор Вінницького обласного центру народної творчості заслужений працівник культури України Тетяна Цвігун. — У переліку — понад дві тисячі кращих зразків нематеріальної культурної спадщини. І серед них — твори, присвячені нашому генію і пророку.

Цікаву програму підготували студенти двох навчальних закладів — Вінницького коледжу культури і мистецтв імені Леонтовича і Тульчинського коледжу культури. Її назвали «Шевченко і його нащадки: діалог на відстані століть».

Завершилося свято концертною програмою «Вклонімося Тарасу!».

Із дна Південного Бугу підняли майже 20 тисяч кубів намулу

Депутати Вінницької міськради прийняли рішення про продовження проекту з очищення річки Південний Буг, яким на проведення робіт нинішнього року передбачено виділення 4,2 млн грн.

За словами міського голови Вінниці Сергія Моргунова, це — стратегічний проект для міської влади. Ним передбачено збалансувати екологічну систему річки та поліпшити якість питної води. Вінниця п’є воду з Південного Бугу. І ця вода має бути кращої якості, ніж нині. Такий лейтмотив аргументів на підтримку надання необхідних коштів.

— У попередні роки за кошти громади закуплено два земснаряди та баржу, — зазначив Сергій Моргунов. — Сприятливі погодні умови лютого дали можливість використовувати їх на виконанні непростої роботи — очищення від намулу. За цей час піднято з дна на поверхню 19 тисяч кубометрів намулу.

Розчистити русло річки та поглибити її дно планують на всій довжині головної водної артерії на території міста. Загалом — 14 кілометрів.

Як зазначають фахівці, впродовж року з таким обсягом роботи не вдасться справитися. Під час обговорення питання наголошувалося на необхідності подальшого виділення коштів. Їх нададуть стільки, щоб забезпечити завершення усіх передбачених робіт.

До речі, Південний Буг за кошти обласного бюджету розчищають і за межами міста — у Хмільницькому районі.

У Вінниці салони транспорту обробляють дезінфікуючими засобами

У комунальному підприємстві «Вінницька транспортна компанія» збільшили інтенсивність обробітку салонів трамваїв, тролейбусів і автобусів спеціальними дезінфікуючими засобами, а водіям перед роботою міряють температуру. Про це розповів керівник транспортної компанії Михайло Луценко. Він також уточнив, що, крім того, двічі на день протираються ручки, поручні на вхідних дверях та всередині салону. Робиться це на кінцевих зупинках.

Прибирають також транспорт у депо, в нічний час, перед виходом на маршрут.

Завідувач здоровпункту підприємства Микола Зозуля пояснив, що використовують розчин для запобігання інфекційним захворюванням, оскільки він знищує патогенні мікроби. Його ефективність виявляється уже через п’ять хвилин після застосування. Ним обробляють поручні, вікна, підлогу, стелю. Роблять це у масках і захисних костюмах.

До речі, за кошти підприємства закуплено три тисячі масок, а також ще 200 масок зі спеціальними клапанами для використання у найбільш складних умовах.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here