Севастополь

0
63

Археологи виявили в Севастополі людські останки з ознаками хвороби

 У Севастополі на території музею-заповідника «Херсонес Таврійський» археологи знайшли людські останки з ознаками генетичного захворювання. Про це повідомила пресслужба музею.

Уточнюється, що співробітники заповідника в ході археологічних розкопок виявили останки двох чоловіків. Пресслужба підкреслила, що стан збережених грудних кісток дозволив ученим визначити вік цих людей – виявилося, що одному було 45-55 років, а другому – понад 50 років.

«Якщо першу кістку можна назвати «здоровою», то друга є яскравим прикладом окостеніння грудинно-реберних зв’язок. Російські та американські вчені сходяться на думці, що це вкрай рідкісне генетичне захворювання – фібродисплазії, при якому м’язи, сухожилля і зв’язки поступово трансформуються в кістки. У людини з’являється «другий скелет», що не несе ніякої практичної користі», – йдеться в повідомленні.

Зазначається, що перші згадки про хворобу в медичній хроніці з’явилися ще 400 років тому, але вона залишається невиліковною і зараз. Згідно з опублікованою інформацією, знайдені останки доводять, що фібродіспалзія зустрічалася набагато раніше, ніж її уперше задокументували.

У жовтні 2019 року в Духовному управлінні мусульман Криму і Севастополя повідомили про припинення розкопок на Кургані в Кіровському районі, де виявлені кістки стародавнього мусульманського поховання.

До цього з’явилася інформація про те, що кістки з мусульманського поховання в зниклому селі Унгут Кіровського району Криму, де проводяться розкопки, археологи зберігають під відкритим небом у поліетиленових пакетах і картонних коробках.

Раніше прокуратура Автономної Республіки Крим внесла відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань за фактом проведення «археологічних розкопок» на місці цього мусульманського поховання.

У Міністерстві з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб України заявили про неприпустимість руйнування мусульманських поховань і культових об’єктів на території Криму.

Про розкопки, які проводяться в колишньому селі Унгут Кіровського району повідомив наприкінці серпня кримськотатарський активіст Заїр Смедля. Він стверджував, що на цьому місці розташовувалось старе мусульманське захоронення.

Стартує яхтова регата, присвячена анексії Криму

У Севастополі з 20 березня у шостий раз стартує яхтова регата під назвою «Русская весна». Про це повідомляє російський уряд міста.

Уточнюється, що 20-21 березня пройдуть гонки серед спортивних екіпажів, а 22 березня – гонки в класі SB-20 (MX700) за участю vip-гостей.

Нагадаємо, 24 лютого в акваторії Севастопольської бухти провели четвертий етап зимового сезону вітрильних регат, повідомляє управління МНС Росії у Севастополю.

У вересні минулого року у Севастополі на набережній Корнілова стартував фестиваль водних видів спорту «Севастопольські вітрила».

У 2019 російська влада Севастополя вирішила зробити головною подією фестивалю регату Sevastopol International Cup на яхтах класу J70 (міжнародний клас трейлерних кільових яхт).

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here