69-і річні Загальні збори Кредитової спілки “Самопоміч”

0
681

69-і річні Загальні збори Української федеральної кредитової спілки “Самопоміч” відбулися 12 серпня 2020 р. в головному приміщенні Kредитівки у Чикаго, Іллінойс.

Цього року, у зв’язку з карантинними обмеженнями, через пандемію Covid-19, 69-і річні Загальні збори Кредитівки “Самопоміч“ були перенесені з запланованої дати 29 березня на 12 серпня 2020 року. У залі були присутніми 32 члени УФКС “Самопоміч“. Були строго дотримані всі карантинні застереження, а саме дотримання соціальної дистанції, маски, антисептики.

Президент дирекції Олег Караван офіційно відкрив 69-і річні Загальні збори УФКС “Самопоміч”, щиро вітаючи присутніх членів кредитової спілки.

Збори розпочалися з традиційного внесення українсько-американськими ветеранами прапорів до зали та лунанням національних гімнів і пісні “GodBlessAmerica у виконані Української капели бандуристів Північної Америки ім. Тараса Шевченка.

Опісля єпископ єпархії св. Миколая УГКЦ владика Венедикт прочитав молитву та висловив сподівання, що кредитова спілка мужньо пройде через усі важкі обставини сьогодення. Від імені усіх церков і їхніх громад владика подякував кредитівці за постійну підтримку і допомогу та побажав Божого благословення у подальшій праці.

Хвилиною мовчання було вшановано членів “Самопомочі“, що відійшли у вічність протягом останнього року. Президент дирекції Олег Караван зауважив, що “цього року ми особливо мусимо згадати про нашого дорогого довголітнього президента дирекції і нашого незабутнього провідника протягом останніх 23 років Михайла Р. Коса, який нас несподівано покинув і відійшов у вічність 14 грудня 2019 року. Вічна йому пам’ять!“

Зі слів президента дирекції Олега Каравана, УФКС “Самопоміч“ розпочинає свій новий рік праці з новими амбітними та надійними планами та завданнями. Дирекція кредитової спілки наполегливо працюватиме, щоб кредитівка продовжувала надавати своїм членам найкращі послуги та найкращі вигоди для полагоджування своїх фінансових справ. Пан Олег від себе особисто та від усієї дирекції подякував президенту установи/виконавчому директору Віталію Кутному за вмілий провід протягом останнього року. Не зважаючи на всі важкі обставини, у яких опинилася наша країна та й уся світова спільнота, УФКС “Самопоміч“ успішно працювала і добилась добрих фінансових показників. Наша команда – це команда молодих людей, які знають добре свою фахову справу та свої професійні обов’язки“.

“Важливо відмітити, – додав президент дирекції,- що кредитова спілка “Самопоміч“ під час пандемії, підтримала та допомогала фінансово українській громаді: нашим інституціям, школам, церковним і молодіжним організаціям української діаспори, як також і індивідуальним членам кредитівки, які потребували і потребують у теперішній час фінансової допомоги. Фундація “Самопоміч“ у перші два місяці пандемії виділила $130,000 нашим українським церквам, які в цей час були закриті на карантин і не мали жодних прибутків від своїх парафіян. Одночасно кредитівка спричинилась до захисту малого бізнесу, беручи участь у адміністративній програмі США “Administration Paycheck Protection program”. “Самопоміч“ виплатила 3.5 млн. доларів у “SBA“ позиках, з них $864,000 – церквам та іншим неприбутковим установам. Процедура видання цих позик вимагала багато часу, труду та недоспаних ночей певних працівників під вмілим проводом Віталія Кутного. Віримо, що ми поступили у цій критичній і важкій ситуації відповідно та вагомо допомогли нашій громаді і нашим членам. Пам’ятаймо наше головне гасло: “Свій до свого по своє!“ На кінець своєї промови пан Олег побажав усім членам “Самопомочі“ кращої наступної половини цього року, а Віталію Кутному та його команді, а також усім членам дирекції та працівникам – наснаги, щоб успішно закінчити його.

Президент дирекції Олег Караван представив поіменно усіх членів дирекції, членів контрольної комісії і запросив віце-президента/секретаря дирекції Віктора Войтихіва прочитати протокол з минулорічних зборів. Зауваг до протоколу не було.

Збори привітав Генеральний консул України у Чикаґо Сергій Коледов. Пан Сергій розказав, що цього року, на жаль, пандемія зруйнувала багато планів та висловив сподівання, що згодом наша громада зможе усе надолужати. Генеральний консул побажав подальшого процвітання Кредитівці та Фундації “Самопоміч“ та побажав усім міцного здоров’я.

Голова Централі Українських кооператив Америки Орися Бурдяк привітала збори та подякувала за всю велику працю, яку Кредитівка та Фундація робить для нашої громади.

У своєму звіті президент установи/виконавчий директор Віталій Кутний зауважив, що 2019 був досить активним для нашої кредитівки, особлива увага була звернена на покращення обслуговування членів “Самопомочі“. “Були розширені години праці Філій “Самопомочі“, реструктуризовано працю телефонного центру, покращено процедуру оформлення позик, включаючи подання заяв через інтернет, повністю оновлено програму кредитних карток. Тепер закордонні транзакції здійснені Visa кредитними картками “Самопомочі“ нового зразку є безплатні, також додані нові технології. Фінансові результати Кредитової спілки подані на 12-13 сторінці Річного звіту за 2019 рік. У 2019 р., завдяки підтримки наших членів, активи “Самопомочі“ зросли на 5% – до 622 млн. доларів, позики зросли на 18% і досягли 308 млн. доларів, а депозити членів перевищили 505 млн. доларів. Майже 1000 членів “Самопомочі“ скористалися нашими низькими відсотками на позики, врезультаті чого Кредитівка отримала 99.7 млн. доларів нових позик, а це на 70% більше ніж у 2018 році. “Самопоміч“ підтримувала високі ставки дивідендів на депозитах, навіть після того, як Федеральна Резервна Система понижувала свої ставки на депозитах декілька разів у 2018 році. “Самопоміч“ виплатила своїм членам майже 5.5 млн. дивідендів, і це була найбільша виплата за останні 10 років. При тому ми досягли кращого від запланованого рівня заробітку, в результаті чистий прибуток Кредитівки “Самопоміч“ за 2019 рік склав 2.8 млн. доларів, а капітал перевищив 13.7 млн. доларів. Кредитівка продовжує залишатись сильною та фінансово-стабільною інституцією на теренах США.

На 14 сторінці річного звіту за 2019 рік поданий бюджет Кредитівки на 2020 рік. У зв’язку з пандемією коронавірусу, ми були змушені зробити деякі зміни, тепер прогнозуємо, що прибуток на кінець 2020 року складе 1.3 млн. доларів, замість 2.3 млн.

Ми дякуємо членам “Самопомочі“ за підтримку і довіру. Також дякую за плідну роботу нашим працівникам. Кредитова спілка прагне підтримувати найвищі стандарти професійних фінансових послуг і вийти на провідне місце для нашої громади, як фінансова інституція номер один української громади в Чикаґо, а також у Мічиґан і Нью-Джерсі. Дякую нашій раді директорів та контрольній комісії за їхню віддану працю на користь нашої кредитівки. Також варто зазначити, що у 2019 р. Фундація “Самопоміч“ під керівництвом Орести Фединяк виділила на потреби громади на $150,000 більше, ніж у попередньому році, і це вже шостий рік поспіль, що Фундація збільшує суму датків, які видає на потреби громади. Чим більше українські організації допомагають своїм членством та участю Кредитовій Спілці “Самопоміч“, тим більше у кінцевому рахунку це повертається громаді. Тож закликаємо усі українські організації до співпраці – на користь нашої громади! Бажаю усім міцного здоров’я у цей складний для усіх нас час.“

За працю контрольної комісії звітував Богдан Вруський. Контрольна комісія слідкує за діяльністю Кредитової спілки, щоб захистити її активи і права членiв, забезпечує ефективність внутрішнього контролю, слідкує за акуратною і вчасною підготовкою бухгалтерських і фінансових звітів та запевняє правильне введення вказівок ради директорів.

Номінаційна комісія під керівництвом голови Ірини Вруської запропонувала таких членів до ради директорів: Олег Караван, Христина Козій, Віктор Войтихів, Йосиф Оверко. Збори одноголосно утвердили номінації.

Новообрана управа Української Федеральної Кредитової Спілки “Самопоміч” уконститувалася в такому складі: Олег Караван – президент дирекції, Богдан Ватраль – віце-президент/фінансовий референт; Ореста Фединяк і Ігор Ляшок – віце-президенти дирекції; Віктор Войтихів – віце-президент/секретар дирекції; Христина Козій, Іван Огаренко, Роман Яцковський і Йосиф Оверко – члени дирекції; Іван Павлик – почесний член дирекції.

Загальні Збори отримали письмові привітання та подяки за довголітню підтримку від різниx церковних, громадських, молодечих та інших організацій з Чикаґо та околиць, а також з Нью-Джерсі та Індіани: Української католицької єпархії св. Миколая; УКК св. Миколая; УКП св. Володимира і Ольги; УГКЦ св. Йосифа Обручника; УГКЦ Непорочного Зачаття у Палатайн; УПК св. Софії, УГКЦ св. Йосафата у Манстер, Індіана; УККА, відділ Іллінойс; Українського інституту модерного мистецтва; Українського національного музею; Пластової станиці у Чикаґо, Фундації побратимів; катедральної школи св. Миколая в Чикаґо; Танцювального ансамблю “Громовиця“; Української школи балету та Українського танцю; 8-го відділу ООЧСУ в Чикаґо; ОДУМ; Української католицької освітньої фундації; Української фундації Голодомору-Ґеноциду – США; Києво-Могилянської фундації в Америці; Централі Українських кооператив Америки.

З Нью-Джерсі прийшли привітання від: Свободи та The Ukrainian Weekly; УКЦ Непорочного Зачаття в Гилсайд; Відділу УККА повіту Моррис та Ессекс-Моррис Унії; Першого Відділу ООЧСУ; УАКЦ-Н.Дж. у Виппані; Українського народного дому Джерсі Ситі; Українського центру в Ірвінґтон; 5-го Відділу Орг. оборони Лемківщини в Ірвінґтон; Нової Української Школи; Танцювального ансамблю “Іскра“; Пластової станиці у Виппані; Осередку СУМ, Виппані та Ньюарк-Ірвінґтон; та Українського Спортивно-Виховного Т-ва “Чорноморська Січ“.

На веб-сторінці Каси www.selfreliance.com поміщений річний звіт Української Федеральної Кредитової Спілки “Самопоміч”. Найновіші інформації “Самопоміч” розміщує на своїй сторінці у соцмережі Facebook.

Прес служба Кредитівки “Самопоміч”

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here