Перший випадок захворювання людини вірусом Західного Нілу підтверджено в окрузі Кук

0
420

Представники охорони здоров’я штату Іллінойс підтвердили перший випадок захворювання людини вірусом Західного Нілу в Іллінойсі у 2021 році: у 80-річного жителя округу Кук в середині червня був виявлений позитивний тест на вірус.

“Вірус Західного Нілу – це те, що ми бачимо кожен рік в Іллінойсі, і дуже важливо, щоб люди робили кроки щодо запобігання укусів комарів і вірусів, які вони переносять, використовуючи засоби від комах і позбавляючись від стоячої води навколо своїх будинків”, – сказала директор IDPH доктор Нгозі Езіке.

У 2020 році в Іллінойсі було підтверджено 42 випадки захворювання людей вірусом Західного Нілу, чотири людини померли від цього вірусу.

Вірус Західного Нілу передається через укус комара Culex pipiens, якого зазвичай називають домашнім комаром. Комарі заражаються вірусом, харчуючись інфікованою птицею.

Загальні симптоми включають лихоманку, нудоту, головний біль і біль у м’язах. Симптоми можуть тривати від кількох днів до кількох тижнів. Однак у 80 відсотків людей, заражених вірусом, симптоми не проявляються. У рідкісних випадках може проходити тяжкий перебіг хвороби, включаючи менінгіт або навіть смерть.

Люди старше 60 років і люди з ослабленою імунною системою більш схильні до тяжкого перебігу захворювання, викликаного вірусом Західного Нілу.