Губернатор Прітцкер про масочний дрес-код у школах Іллінойсу

0
235

Цього вівторка губернатор Іллінойсу Джей Бі Прітцкер підписав законопроект, що знижує кількість годин, необхідних допоміжному персоналу штату для отримання права на медичну відпустку. Але є й інша новина з рубрики освіти штату, яка заслуговує вашої уваги – зокрема, мандат Прітцкера на маски для шкіл.

Адвокат з Даунстейта, який вже судився з губернатором, стверджує, що Прітцкер не має права зобов’язувати носити маски в школах. Томас ДеВор подав позов проти губернатора та директора Ради освіти штату Іллінойс від імені батьків Іллінойсу.

У позові стверджується, що Прітцкер неправомірно посилається на закон про управління надзвичайними ситуаціями у штаті Іллінойс під час видання своїх надзвичайних розпоряджень. У ньому також говориться, що Прітцкер не може віддати наказ про обов’язкове носіння масок в школах, якщо це не схвалено Радою освіти штату Іллінойс.

У той же час губернатор стоїть на своєму і наказ, за його словами, штат все ж таки має виконувати.

Даний конфлікт відбувається в той час, як штам “Дельта” набирає обертів, погрожуючи молодим людям, а в деяких випадках і дітям шкільного віку.

“Кожен позов, який він подавав, зазнав невдачі. Обов’язкові маски в школах – це те, що ми вже проходили. Без сумніву, ми все ще перебуваємо у надзвичайній ситуації. Ми всі бачимо, що штам “Дельта” починає превалювати в деяких районах країни. У ряді штатів переповнені ліжка у відділеннях інтенсивної терапії. Як ви знаєте, те, що це відбувається в ряді інших штатів, не означає, що цього не станеться в Іллінойсі. Ми бачимо, що число випадків захворювання росте, число госпіталізацій збільшується”, – сказав Прітцкер.

Якщо учень приходить без маски, губернатор сподівається, що школи будуть стежити за дотриманням правил носіння масок так само, як вони стежать за дотриманням дрес-коду.

Єлизавета Нестеренко