В Іллінойсі повністю позбудуться свинцевих труб

0
477

Губернатор Дж. Б. Прітцкер підписав законопроект про видалення та заміну свинцевих труб по всьому штату – масштабний захід, що коштуватиме сотні мільйонів доларів і створить тисячі нових робочих місць.

Іллінойс стає другим штатом в країні, який затвердив закон, що вимагає заміни свинцевих труб для питної води.

В Іллінойсі більше свинцевих труб, ніж в будь-якому іншому штаті країни, щонайменше 686.000 будинків підключені до водопроводу.

“Тепер, коли він внесений до списків, цей новий закон буде приділяти пріоритетну увагу деяким з найбільш вразливих верств Іллінойсу. Кожен заслуговує чистої питної води”, – заявив Представник штату Ламонт Робінсон-молодший.

Процес заміни створить ряд робочих місць для жителів Іллінойсу, згідно зі звітом MPC, за 20 років заміни основних ліній можна створити близько 11.225 робочих місць в рік і більше 1 мільярда доларів в пов’язаної з цим економічної діяльності.

За словами заступника директора Ради з охорони навколишнього середовища Іллінойсу Коллін Сміт, незважаючи на створення робочих місць, Іллінойсу також може знадобитися деяке фінансування з боку платників податків.

Прихильники програми “Build Back Better” президента Джо Байдена закликають Конгрес забезпечити федеральне фінансування в розмірі 45 мільярдів доларів по всій країні.

“Свинець у питній воді – одна з найбільших загроз здоров’ю навколишнього середовища, з якою стикаються жителі Іллінойсу і люди по всій країні, але цей закон зробить штат лідером у вирішенні цієї проблеми на засадах справедливості”, – сказав Джеремі Орр, старший повірений Ініціативи безпечної води в NRDC. “Оскільки законодавці в окрузі Колумбія розглядають федеральний пакет інфраструктурних заходів, Іллінойс вже випереджає весь пакет, показуючи, що він готовий використовувати ці інфраструктурні долари для роботи найближчим часом”.

Закон має вступити в дію з 1 січня 2022 року.