Низький уклін усім, хто боронить нашу землю

0
461

Вічна пам’ять загиблим

14 жовтня українці Чикаго згадували велике неперехідне свято — Покрову Пресвятої Владичиці нашої Богородиці і Приснодіви Марії.

Це свято завжди було дуже шановане українським народом. До празника Покрови роботи на полях завершувались, і селяни могли відпочити. Починалася зимова праця: чоловіки дбали про запас дров, лагодили будівлі, займалися ремеслами, а жінки шили, пряли, ткали. Худобу востаннє випускали на пашу. Від Покрови починалися сватання та весілля, тож дівчата, котрим уже набридло дівувати, молилися: «Свята мати, Покровонько, накрий мою головоньку, хоч ганчіркою, аби не зісталася дівкою».

На Запоріжжі була церква Святої Покрови, і запорозькі козаки вважали Святу Покрову своєю оборонницею. Є переказ, що після зруйнування Січі москалями року 1775-го козаки, котрі пішли за Дунай, узяли із собою і образ Пресвятої Покрови. Тому в незалежній Україні 14 жовтня стало Днем Українського козацтва.

Українська повстанська армія, яка постала під час Другої світової війни як збройна сила проти гітлерівської та більшовицької окупації, — теж обрала собі свято Покрови за День Зброї, віддавшись під опіку Пресвятої Богородиці. Таким чином, Покрова була не тільки народно-релігійним, а й національним святом. А відтепер, нарешті, це День захисників та захисниць України  — замість колишнього 23 лютого, брехливого й недолугого празникування, вигаданого більшовиками.

17 жовтня 2021 року біля пам`ятника Героїв Небесної Сотні та Героїв України (м. Блумінгдейл, штат Іллінойс) з нагоди Дня Покрови Святої Богородиці, Дня Українського козацтва, Дня створення Української повстанської армії та Дня захисників та захисниць України відбулася панахида за усіма загиблими під час боротьби за незалежність України

Акція відбулася за ініціативи парафії Святого Андрія Первозваного ПЦУ, на території якої знаходиться пам`ятник, 31-го відділу Організації оборони чотирьох свобод України, Об`єднання жінок оборони чотирьох свобод України імені Олени Пчілки, організації “Українські американські ветерани”, Спілки української молоді.

Під час заходу до присутніх з промовами звернулись настоятель катедри Святого Андрія Первозваного митрофорний протоієрей Віктор Полярний та Генеральний консул України в Чикаго Сергій Коледов.

(За матеріалами Генерального консульства України в Чикаго)