Зростати в повазі до Бога і України

0
333
Світлини – Тетяна Дрожина

4 червня 2022 року Чиказька пластова станиця організувала пластовий родинний фестиваль, до якого долучились представники молодечих організацій, учні школи українознавства ім. Василя Стуса в м. Чикаго, а також нові родини з дітьми, які щойно приїхали з України.

Організатори заходу подбали про те, щоб діти упродовж фестивалю мали можливість ближче познайомитись один з одним, провести декілька годин під час ігор і розваг. Бо ж добре відомо, що саме під час спільних розваг і спілкування діти найкраще розкриваються і демонструють свої вміння, таланти і спритність. Також в такий спосіб діти краще усвідомлюють і пізнають основні завдання і пріоритети, про які завжди дбав ПЛАСТ.

Варто зазначити, що Чиказька пластова станиця була заснована у 1949 році пластунами, які не з власної волі опинились за межами рідної держави після Другої світової війни і гідно продовжували нести свою почесну місію у становленні української культури на нових поселеннях і слідувати основним ідеалам пластової організації – зростати в повазі до Бога і України, навіть коли діяльність ПЛАСТу була заборонена комуністичним режимом в самій Україні. І ці принципи змогли передати вже не одному поколінню пластунів.

Ми з гордістю можемо стверджувати, що пластова станиця у Чикаго вишколила не одне покоління достойних громадян, які віддано представляють інтереси нашої держави на такій далекій від України американській землі. 

Велика шана і подяка членам станичної старшини та членам ПЛАСТу за таку чудову підготовку родинного свята і віддану роботу та працю у вихованні пластової молоді, які залишаються вірними Пластовим присягам, що були ще закладені у далекому 1911 році, тобто з моменту створення ПЛАСТу в Україні.

І тут принагідно згадати слова Олександра Тисовського (Дрот), одного із засновників Пласту, що «Основою майбутности кожного народу є його молодь. Народ, що має тільки багато хлопців і дівчат, які не почувають в собі охоти гуртуватися і разом спільними силами по своїй змозі працювати для майбутности свого народу – такий народ не має молоді й не має майбутности». 

Після фестивалю, організатори дістали багато схвальних відгуків від дітей, батьків і гостів заходу з проханням провести черговий молодіжний фестиваль. Тож з радістю повідомляємо, що такі зустрічі будуть проводитись і надалі. Наступний фестиваль заплановано на 10 вересня 2022 року о 1:30 по полудні. Ласкаво запрошуємо молодь і батьків на наш фестиваль. До зустрічі.

Пресслужба Чиказької пластової станиці СКОБ