УФКС “Самопоміч” і її члени виділили понад три мільйони доларів для допомоги Україні

0
478

Коли Росія посилила 24 лютого 2022 року війну з Україною, Українська Федеральна Кредитова Спілка “Самопоміч” вирішила різними шляхами, як тільки це було можливо, допомагати українцям: в Україні, біженцям з України, членам Кредитівки, які підтримують рідних в Україні, та і загалом усім українцям у війні проти ворога.

Першим кроком Кредитівка скасувала плату за грошові перекази (wire transfer fees) в Україну та Польщу. По сьогодні виконано 1,732 грошових перекази, і члени Кредитівки заощадили 50,000 дол. на оплаті пересилок. До Національного Банку України 420 членів переказали разом на суму 485,000 дол. для різних державних гуманітарних потреб.

При Фундації “Самопоміч” започатковано Фонд Допомоги Україні (рахунок #176994) і станом на 30 червня 2022 року на цей рахунок надійшло понад 650,000 дол. З цього фонду по сьогодні переказано кошти пяти організаціям: 230,000 дол. Фундаціі Українського Лікарського Товариства Північної Америки (UMANA Foundation), 260,000 дол. Фондові Відродження Захисників України (Revived Soldiers Ukraine), 50,000 дол. Злученому Українському Американському Допомоговому Комітетові (UUARC), 25,000 дол. організації “Help Razom” і 25,000 дол. організації “UCARE”.

Філії Кредитівки “Самопоміч” знаходяться у трьох штатах: в Ілліной, Мічіґан і Нью Джерзі. Різні організації, що співпрацюють з Кредитівкою, організовують доброчинні концерти та подібні вечори для збору коштів на гуманітарні потреби для України. Вони часто звертаються до Фундації “Самопоміч” за допомогою в організації цих подій, також відділ маркетинґу Кредитівки допомагає у анонсуванні подій.

Додатково, Фундація Самопоміч створила окремий 50,000 дол. фонд для підтримки установ, яким наразі необхідні кошти для реалізації проектів.

УФКС “Самопоміч” також виділила 25,000 дол. логістичній компанії «Міст» для покриття коштів пов’язаних із перевезенням допомоги з Нью Джерзі в Україну. Це значна підтримка тих доброчинних організацій, що збирали допомогу та не змогли оплатити кошти за її пересилку.

Фундація УЛТПА та Фонд Відродження, Допомоговий Фонд УККА, Фундація УКУ, Асоціація Самопоміч та інші громадські організації та подібні неприбуткові установи, що мають рахунки в Кредитівці «Самопоміч» за перших 100 днів війни змогли зібрали 2,850,000 дол. пожертв.

До Чікаґо вже прибула значна кількість біженців з Україні, і у Катедральну Школу св. Миколая, до кінця шкільного 2021-22 року, долучиться 67 учнів-біженців з України. Щоб їм допомогти вивчити англійську мову і бути готовими навчатись у черговому шкільному році, школа влаштовує для них літній табір вивчання мови. Фундація “Самопоміч” виділила 10,000 дол. на проведення цього табору.

Фундація “Самопоміч” виділила 75,000 дол. для Асоціації “Самопоміч”, щоб була можливість надавати послуги біженцям. Асоціація надає інформативні поради у вирішенні різних проблем (в тому числі адвокатські, консульські запитання, пошук житла, тощо). Наразі, Асоціація займається пошуком грантів для подальшої підтримки цих послуг.

Кредитівка “Самопоміч” тісно співпрацює з іншими Кредитівками в околиці Чікаґо, штаті Ілліной і на загал у США. Сусідні кредитівки щедро відгукнулися на допомогу Україні, даруючи тисячі доларів на гуманітарну допомогу Україні. Фундація Ліги Кредитних Спілок в Ілліной (Illinois Credit Union League Foundation) створоила фонд допомоги Україні. Від кредитівок поодиноко та від Ліги Кредитівок в Ілліной разом на Фонд Допомоги Україні надійшло близько 125,000 дол. Фірма Envisant, яка допомагає кредитівкам боротися з шахрайством, від себе додала 25,000 дол.

На Загальних Зборах УФКС Самопоміч, що відбулися у перших днях нового втооргнення Росії в Україну, Президент Дирекції Кредитівки Олег Караван- висловився: “…Цей жорстокий ворог, якого не можна зачислити до людства, це прямо ворог не лише України, а ворог цілого світу. І світ повинен так і його трактувати. А ми тут в діяспорі мусимо Україні допомагати, по змозі у всіх їхніх потребах. Ми заохочуємо всіх наших членів звертатись до Сенаторів і Конґресменів, щоб вони впливали на адміністрацію, щоб вона відважно ставились до цього ворога і змушували його закінчити цей напад, який він спонукав і розпочав.”

Щиросердечно дякуємо усім тим, що жертвують на Фонд Допомоги Україні при Фундації “Самопоміч”. Щоб більш докладно довідатися, як і Ви можете внести свою пожертву, зайдіть на веб-сторінку https://www.selfreliance.com/supportukraine/

Прес-служба УФКС Самопоміч