Боролись! Боремось! Поборемо!

0
405

Поколіннями українці боролися за свою ідентичність, за незалежність та свободу Української держави.

Сьогодні незалежна Україна знову зіштовхнулася із загарбником. Наші оборонці стали на захист Батьківщини.

У повстанців минулих століть й у бійців сьогодення той самий ворог — Росія та її хворобливий імперіалізм. Ворог, який надовго запам’ятає незламність та міцність українських воїнів, що зберегли найкращі риси та бойові традиції своїх предків.

За словами Валерія Залужного, Головнокомандувача Збройних сил України,

в Україні триває війна, масштабів якої світ не бачив із часів Другої світової. Ми не маємо права перекласти цю війну на наших дітей. Ворога потрібно знищити тут і зараз, інакше він не зупиниться. І ми це можемо зробити. Наші люди готові ціною власних життів захистити свою державу і своїх дітей. Нам тільки потрібно більше зброї і боєприпасів.

22 жовтня 2022 року в парафії святого апостола Андрія Первозваного Православної Церкви України в місті Блумінгдейл, штат Іллінойс, США, біля пам’ятника Героям Небесної Сотні та Новітнім Героям України відбулися урочистості до Дня захисників та захисниць України.

Духовенство різних християнських конфесій, громадськість молилися за мир в Україні, де триває війна.

З промовами виступали Генеральний консул України в Чикаго Сергій Коледов, екс-міністр фінансів України Наталія Яресько, представники політичних і світських українських організацій.

Від духовенства виступали протоієреї Богдан Калинюк і  Віктор Полярний.

Цього ж дня також було розпочато благодійну акцію “Field of Honor”, у рамках якої будуть збиратися кошти на допомогу Україні через United24, після чого в актовому залі парафії відбувся величавий концерт видатного українського співака та композитора, народного артиста України Тараса Петриненка. Концерт живої легенди, корифея української рок-музики, автора неофіційного гімну пісні “Україно”  Тараса Петриненка та Тетяни Горобець зачепив за живе усіх присутніх.

Велике спасибі за організацію концерту та урочистостей голові управи святого апостола Андрія Первозваного Православної Церкви України в місті Блумінгдейл Іванові Яреську, який доклав титанічних зусиль, аби дійство відбулось.

Оксана МОМЧИЛОВА,
«Українське Слово»