Український Національний Музей відзначив 70-річний ювілей

0
594

Відбувся бенкет з насиченою художньою програмою, вечерею, аукціоном та виступами достойних людей, які заклали підвалини існування культурного центру громади мегаполіса Чикаґо та не гублять репутаційного рівня.
Музей зростає кількістю відвідувачів дуже стрімко, особливо після 2014 року, відколи українство заявило про себе Майданом, вибухом громадянської свідомості, рухом до европейської інтеграціїї. Українська діаспора завжди славилася міцною пам’яттю, щирою думкою, критичним аналізом і щедрим гаманцем. Це і стало кристалізацією культурного ядра у музейній оселі.
Український Культурний Центр при парафії святих Володимира і Ольги прийняв на цей раз 300 осіб гостей! Модерувала свято куратор музею Марія Климчак, допомагали Маріанна Балаш та співочий гурт “Тріода”
Зала витримана у зрозумілій символіці і кольорах, слайдовий екран і музичний супровід – ефектні (Сашко Хрипливий!) Обов’язкова на всі святА – фотозона і Тетяна Пушинська з чарівними камерами!
Наші імпрези збирають людей абсолютно не випадкових, однак нове з плином часу змінює контингент…Тільки дух елегантності, уваги, делікатне толерування похибок залишається.
Названо і відзначено оплесками давні старання українців, котрі зрозуміли цінність документів, які стосуються різних хвиль приїзду емігрантів до Сполучених Штатів Америки і зберігали їх до пори критичного накопичення перед відкриттям музею у гаражах та інших підсобних приміщеннях. Тепер їх в архівах – сотні тисяч… Про це говорив син колишнього президента музею Юрія Грицеляка Пантелеймон, у доповіді (!), надто ретельній, не за форматом.
Колориту і жвавості привнесли молоді люди, готуючись до Андріївських вечорниць у залі Центру, демонструючи одяг та аксесуари українських дизайнерів від магазину “It’s Oksana”.

А далі – власне невеликий фрагмент традиційних забав з досяганням калити, ворожіння на майбутнього нареченого, і все це – під чудову українську музику!
Благословив до вечері присутніх о.Іван Лимар, парох православної Катедри Князя Володимира. Кидалася в очі відсутність священників нашої греко-католицької парафії. Причина невідома. Зате реально змістовно і гаряче виступив Генеральний консул України в Чикаґо Сергій Коледов.
Великий азарт і напруга панували у боротьбі за лоти аукціону, представлені двома картинами та великою писанкою Олега Кіращука, яку колись купило, а нині подарувало музеєві подружжя колекціонерів Олега та Валі Курило. Писанку придбав Василь Кучернюк, волонтер і брат чарівної “ ворожки”, письменниці Людмили Горової. Зображення Птаха Перемоги надихатиме навого власника! Чи потрібно казати, як вітали оплесками нових власників художнього втілення ідей мистців?
Щасливі власники квитків, котрі сиділи перед сценою і мали змогу бачити, фотографувати та знімати камерами виступи артистів, доповідачів, молодь вечорничу…Гірше тим, хто за дуже гарними декораціями на сцені не мав того щастя, однак за квитки платив однакову з усіма суму.
Вечір дуже сподобався всім гостям. Щире спасибі казала організаторам по закінченні, кажу і зараз:”Ви є великі сподвижники! Ми – вам у поміч!”

Галина Угрина/ Facebook