Разом до Перемоги. Медики Північної Америки в ролі волонтерів і благодійників

0
362

Нещодавно в Чикаго відбулася Різдвяна вечірка, яку організувало Українське лікарське товариство Північної Америки (УЛТПА) – UMANA -Ukrainian Medical Association of North America (голова – професор Лев Волянський, Нью-Йорк).

Основною метою був збір коштів на ліки та розхідні матеріали для польових шпиталів під Донецьком та Краматорськом. Вдалося зібрати понад 60 тисяч доларів.

Безпосереднім організатором було Іллінойське відділення УЛТ Північної Америки UMANA Illinois (голова Олена Гордон, в минулому сімейна лікарка з Тернополя).

Участь у вечірці коштувала 175 доларів.

Також в рамках заходу відбувався аукціон з трьома цінними лотами та «тихий аукціон», на якому можна було придбати футболки, марки, мистецькі твори, книжки.

І ще донатили напряму, без одержання щось взамін за це (лот чи ще щось).

Велику частину лотові напередодні доправив до США президент Світової Федерації Українських лікарських товариств – СФУЛТ професор Андрій Базилевич. Окрему подяку від президента СФУЛТ одержала команда Іллінойського відділення УЛТПА, яка вже відправила 4 вантажні літаки з гуманітарною допомогою на 2 мільйони доларів та зробила масу гарних справ.

А загалом на сьогодні UMANA Foundation (президент – Марія Грицеляк) отримав чимало грошових пожертв для медичної допомоги в Україні. UMANA Foundation також отримав пожертви в натуральній формі від лікарень, клінік, компаній, що постачають медичні препарати, і аптек у Сполучених Штатах.

Бездоганно провела аукціон сімейний лікар Марія Дмитрів-Капеняк (Чикаго, родом з Тернополя). Найціннішим лотом під час благодійного заходу була мармурова картина “руський воєнний корабель…”, створена каменярами фірми “Stone by stone” з Хоросно та релокованої із Харкова компанією МоDriz. Її придбали лікарі Іван та Наталія Кухар з Бетендорфа, штат Айова. Подружжя віддало за лот 3,5 тис. доларів США.

Ще одну картину, авторства медика з 24-ї бригади ім. короля Данила Михайла Гавриліва за 900 доларів придбав Андрій Крук з Чикаго. Михайло Гаврилів творив цю роботу, захищаючи Україну на передовій. Зараз художник перебуває на реабілітації.

Зокрема, на аукціоні львів’янин Андрій Вовк, який вже 10 років працює у Чикаго, за 2300 дол США виторгував м’яч футбольної збірної України. Його свого часу подарував гравець збірної Артем Бєсєдін місту Харкову на стадіоні «Металіст». М’яч підписаний тоді ще головним тренером Національної футбольної збірної України Андрієм Шевченком та усіма гравцями.

Учасниками були 110 лікарів та прогресивних американців із довколишніх штатів. Почесним гостем був Генеральний консул України в США Сергій Коледов. З подякую до УЛТПА звернувся міністр МОЗ України Віктор Ляшко та висловив впевненість, що з такою підтримкою ми вистоємо і переможемо.

Проєкт реалізувався спільно з Львівською обласною радою. За що велика подяка голові ЛОР Гримак та депутату Львівської обласної ради, члену Головної управи Українського лікарського Товариство у Львові Олегу Дуді.

Частина коштів буде скерована на придбання медичного обладнання для лікарень Львівщини, в яких проходять лікування та реабілітацію постраждалі від війни А ще частина коштів використана на пересилку контейнера зі всім зібраним ще до аукціону. Його навіть запаковували в той же день що і проводили аукціон у Вісконсенті, куди передати і запаковувати речі приїхали лікарі та звичайні жителі Америки з ближніх околиць. Не чекаючи решти основного гуманітарного вантажу 2 сумки з цінним шовним матеріалом та катетерами для кардіохірургії, як особистий вантаж до Львова вже на другий день повіз президент СФУЛТ професор Андрій Базилевич. Також запланували наступну допомогу Україні.