УКУ та Чиказька єпархія св. Миколая підписали договір про співпрацю

0
219

Український католицький університет на чолі з ректором о. Богданом Прахом спільно з деканом філософсько-богословського факультету о. Юрієм Щурком 5 січня підписали договір про співпрацю з правлячим архиєреєм єпархії святого Миколая у Чикаго владикою Венедиктом (Алексійчуком), задля підтримки діяльності Місійного інституту.

У межах співпраці Український католицький університет та Місійний інститут Чиказької єпархії святого Миколая надають можливості для обміну досвідом між викладачами Філософсько-богословського факультету УКУ та Інституту через впровадження програм стажування, участі у спільних дослідницьких проєктах тощо. Також договір передбачає видання спільних сертифікатів по звершенню програми Місійного інституту для підготовки співців, дияконів, катехитів і християнських лідерів.

«Для нас, як для університету, є надзвичайно цінним, що українські єпархії, особливо за кордоном відчувають потребу співпраці в інтелектуальній та формаційній сферах. Думка українських богословів, науковців є рівноцінною до закордонних колег. Ба більше, вона адаптована до нашого контексту та розуміння українських потреб. А в часі війни саме українські науковці найкраще розуміють виклики, випробування, особливості душпастирювання і служіння»,  ― зазначив отець-ректор УКУ о. Богдан Прах.

Владика Венедикт Алексійчук зазначив, що Місійний інститут в Чиказькій єпархії був створений для формації мирян: «Я переконаний, що багато людей мають досвід зустрічі з Богом, але вони не знають, як передати цей досвід. Місійний інститут має три важливих напрямки: постійна формація священників; вишкіл дияконів, дяків, катехитів і християнських лідерів; школа євангелізації, де ми, як єпархія, маємо відповідальність формувати і виховувати мирян. Для нас важливо бути з УКУ та частиною УКУ, адже університет має величезний досвід в науковій і освітній діяльності. Цей договір  ―  лише початок співпраці».

Нагадаємо, що 8 грудня 1973 року Патріарх Йосиф Сліпий, дбаючи про освіту і розвиток науки для українців, після створення Українського католицького університету св. Климента Папи в Римі, заснував Філію УКУ в Чикаго. Співпраця УКУ з Місійним інститутом Чиказької єпархії УГКЦ є продовженням служіння Українського католицького університету українській Церкві в Америці, зокрема українській діаспорі в Чикаго, яка тоді відгукнулася на ініціативу Патріарха і до нині продовжує підтримувати діяльність УКУ у Львові.

Під час підписання договору ректор УКУ вручив владиці Венедиктові у подарунок підбірку богословських книг для бібліотеки Місійного інституту в Чикаго. Серед них: збірка катехиз «Чоловіком і жінкою сотворив їх: богослов’я тіла святого папи Івана Павла II». Цю працю святого папи Івана Павла ІІ про богослов’я тіла вперше переклав українською Інститут родини та подружнього життя УКУ. Видання «Життєві історії підпільної Церкви», в основі якого лежать повні тексти 7-ми інтерв’ю єпископа, священників, мирянки XIX-ХХ cт. Через їхні долі розкриваються не лише знакові події з церковного чи родинного життя галичан, а й нариси з історії освіти, розвиток та відродження традицій чернецтва, переслідування за віру, будні з життя в’язнів радянських таборів і свідчення віри християн у підпіллі. Книгу «Митрополит Андрей Шептицький і нацистський режим», яка описує три роки життя Митрополита під нацистським пануванням, що підкріплюється широкою джерельною базою. А також видання «Громада – єпископ – Церква: Константин Богачевський і становлення української католицької митрополії в США».

(За матеріалами Українського католицького університету)