«Ukraine: 365 Days of Defending Freedom»

0
296

Чикаґо та передмістя відзначили 365 днів війни в Україні

Українська спільнота Чикаґо та передмість взяла участь у кількох заходах, організованих для відзначення першої річниці російського варварського повномасштабного нападу на Україну.

23 лютого ввечері, напередодні першої річниці війни Росії проти України, у США у театрі Клавдії Кассіді в Чиказькому культурному центрі відбулася прем’єра стрічки «Життя на межі»: український документальний фільм про війну. Фільм простежує життя українського ветерана війни та режисера через вісім років війни, з 2014 року до початку повномасштабної війни Росії проти України. Стрічка була створена українським ветераном війни, режисером Петром Пелешком, співавтором фільму, номінованого на Оскара, «Зимою вогню». Після показу Еллен Лопаткіна (засновниця «Фонду опору UA»), Анналіза Рілс (виконавчий директор Інституту глобальних справ Північного Заходу Баффетта) та Марта Фаріон (президент Києво-Могилянської фундації) взяли участь у панельній дискусії на тему “Ціна Свободи “. Показ був спільним проектом Генерального консульства України в Чикаґо та Фонду опору UA. Ця подія була першою з подій, організованих в українській громаді.

24 лютого, за даними департаменту поліції Чикаго, понад 3000 учасників зібралися на мітинг, щоб відзначити першу річницю повномасштабної російської війни проти України. Мітинг був організований Українським конгресовим комітетом Америки (Іллінойс) у співпраці з Генеральним консульством України в Чикаґо та українською організацією «Клич». Подія відбулася в приміщенні Української греко-католицької церкви свв. Володимира й Ольги. Ігор Дячун, президент УККА-IL, виступив з словом. У свою чергу Генеральний консул України в Чикаґо підкреслював необхідність гуманітарної допомоги для людей похилого віку, вдів і дітей і підтримки збройних сил України з боку Заходу, щоб перемогти Росію.

Серед достойників, які взяли участь у заході, були: митрополит Української греко-католицької церкви Борис Гудзяк, очільник Філадельфійської архиєпархії; конгресмен Майкл Квіглі (співголова Групи підтримки України в Конгресі) та конгресмен Раджа Кришнаморті (член Групи підтримки України в Конгресі); представники консульського корпусу Чикаго з Польщі, Чехії, Болгарії, Канади, Німеччини, Великої Британії, Франції та Литви; Тоні Преквінкл, президент Ради комісарів округу Кук та Демократичної партії округу Кук; Лорі Лайтфут, мер міста Чикаго; Жанна Чернявська від білорусів Чикаго; Лілія Попович представляла організацію «Українські американські жінки Іллінойсу» та українську організацію «Клич» (група адвокації).

Саулюс Куприс, президент Литовсько-американської ради та члени Національної гвардії Литви (Стасіс Ігнатавічюс і Юргіс Скерис) представили меморіальну табличку в УККА-Іллінойс за активність з підтвердженням підтримки України народом Литви.

Ольга Цвинтарна та «Тріода» виступили в музичній частині з піснями, які були спеціально вибрані для події. Українська організація «Клич» представила звукову розповідь, в якій були перелічені основні події 356 днів війни в Україні на тлі ритму людського серцебиття.

Українські організації «Клич» та Українсько-американські жінки Іллінойсу під орудою Лілії Попович виставили на проспекті вулиці Оклі 365 плакатів, що зображують жорстокість, учинену Росією з моменту повного натиску на Україну. Заяви з офісу губернатора та офісу мера міста Чикаго наголосили «солідарності з людьми України в їхній боротьбі за свободу та похвалу українським людям за їх силу, мужність та хоробрість». Мер Крістін Л. Форд надіслала заяву про підтримку українському народові від села Рівервудс.

Після мітингу учасники вирушили до Українського католицького собору св. Миколая, щоб відвідати Екуменічний реквієм, який офіційно провадили кардинал Блазе Купіч, архиєпископ Римо-католицької архієпархії Чикаґо; митрополит Борис Гудзяк, голова Філадельфійської архиєпархії; єпископ Венедикт Алексійчук із єпархії святого Миколая; і преподобний Віктор Полярний, секретар вікаріату Православної Церкви України в США, Канаді та Японії. Духовенство інших конфесій було запрошено до участі.

25 лютого громада церкви Св. Андрія (Православна церква України) в Блумінґдейлі, штат Іллінойс, приєдналася до діаспори по всьому світу, щоб відзначити героїчний опір українських захисників Державності України; річницю початку повномасштабного російського вторгнення в Україну; щоб вшанувати пам’ять про Небесну Сотню та героїчні вчинки учасників Революції Гідності та загиблих героїв.

Митрофорний протоієрей о. Віктор Полярний, церква св. Андрія (ПЦУ), відслужив молебень і панахиду разом з о. Василем Думкою (церква св. Софії, ПЦУ), о. Анатолієм Басарабом (церква Покрови, ПЦУ), о. Миколою Соловеєм (церква Покрови, ПЦУ, Черкаська обл, Україна),  о. Михайлом Лещишиним (церква св. Андрія, ПЦУ) та о.  Ярославом Марикоток (церква св. Андрія, ПЦУ). Іван Яресько, голова церковної ради, очолив хор церкви св. Андрія.

Митрофорний протоієрей о. Полярний зачитав звернення з нагоди російського повномасштабного вторгнення в Україну від Епіфанія, митрополита Київського та всієї України, предстоятеля Православної Церкви України.

Генеральний консул України в Чикаґо Сергій Коледов заявив, що «не зважаючи на складні умови, українці морально та фізично готові до боротьби з агресором до нашої останньої перемоги. Завдання кожного українця – передати американському народу правдиву інформацію про ситуацію в Україні та підтримати допомогу в Україні».

Американсько-українські ветерани (пост 32) взяли участь у вшануванні.

Слідом за релігійними службами присутні поклали вінки до меморіалу Небесній Сотні та всім героям України. Діти української школи Св. Андрія поклали квіти до підніжжя пам’ятника.

25 лютого під керівництвом командира Петра Бенчака американсько-українські ветерани та їхні друзі зібралися в Чикаґо під 65-метровою щоглою, щоб підняти український прапор площею 170 квадратних метрів, найбільший український стяг у Сполучених Штатах. Підняття прапора було присвячене людям України та особливою демонстрацією підтримки хоробрих чоловіків та жінок України.

25 лютого в Чикаго був організований мітинг на площі коло Water Tower. Після офіційних виступів група проходила вздовж Мічиганського проспекту, демонструючи плакати з наміром привернути увагу до жорстоких російських вторгнень та варварських російських дій щодо людей України. 365 плакатів відображали жорстокість московитів у кожен день року війни з Україною. Мітинг очолювала Лілія Попович та члени «Клича».

Слава Україні! Слава нашим Героям! Герої не вмирають!

Марія ГРОШКО