Многая і благая вам літа, владико Даниїле!

0
292

Архиєпископ Даниїл святкує 15-річчя своєї архиєрейської хіротонії

Архиєпископ Памфлійський УПЦ США (Вселенського патріархату) Даниїл святкує 15-річчя своєї архієрейської хіротонії.

Першоієрарх УПЦ США Митрополит Антоній разом з Радою Митрополії, членами Консисторії, духовенством, вірними і студентським корпусом Свято-Софійської духовної семінарії Української Православної Церкви США висловили щирі вітання і запевнили у молитвах за архиєпископа Даниїла з нагоди 15-ї річниці з дня висвячення у архиєрейський сан та 22-ї річниці з нагоди священичої хіротонії, повідомляє сайт УПЦ США.

«Ми дякуємо Всемогутньому Богу за ваше служіння вірним Української Православної Церкви в США та в Україні», – йдеться у повідомленні.

Архиєпископ Даниїл не залишився осторонь стражденної України.  Він долучається до організації благодійної допомоги наданої УПЦ США українцям, яка сягає кілька мільйонів доларів.

Від початку війни в Україні УПЦ США у співдії із архиєпископом Даниїлом працює над тим, щоб доставити критично важливу допомогу тим, хто її найбільше потребує. Через програми та окремі парафіяльні проекти УПЦ США фізично перевезла тонни матеріально-технічних засобів та медикаментів для людей як в Україні, так і для переміщених осіб у сусідніх країнах. Архиєпископ Даниїл особисто відвідував Україну і роздавав допомогу нужденним українцям.

Він збирав кошти на автомобілі швидкої допомоги і освячував їх для порятунку українців що страждають від російського вторгнення.

Завдяки тісній співпраці архиєпископа Даниїла та Консисторії УПЦ США і ПЦУ, тисячі біженців із зруйнованих і спустошених міст і сіл з Донбасу та Маріуполя околиць, отримали пасхальні кошики з продуктами, щоб внести хоч якусь нормальність у святкування цьогорічного Воскресіння Христового.

Владика Даниїл займає чітку проукраїнську і прохристиянську позицію. Він захищає ненароджених дітей від вбивства і тому закликав і сам брав участь в «Ході за Життя». Владика також торкається теми секуляризації суспільства під час проповідей.

Нагадаємо, що на початку 2022 року, перебуваючи в Україні на запрошення Блаженнішого митрополита Київського і всієї України Епіфанія – предстоятеля ПЦУ та беручи участь в урочистостях відзначення третьої річниці інтронізації предстоятеля ПЦУ, архиєпископ Даниїл взяв участь в акті Канонізації двох святих Православної Церкви України.

У своїх проповідях владика завжди наголошує, що Голодомор це геноцид українського народу і саме так потрібно називати ці страшні часи, які були в Україні в 1932-33 роках. Також владика викривав у лицемірстві росіян, які після святкування свята Різдва їхали в Україну вбивати українців. Говорячи про війну Росії проти України, архієпископ Даниїл підкреслював, що добро не може бути переможене злом.

Працює владика і над тим, щоб пам’ять про попередників-єрархів не була забута. Він співслужив панахиду за упокій душі митрополита Івана (Теодоровича). Також владика проводить пастирські візити на українські парафії у США та Європі.

***

Колектив «Українського Слова” вітає архиєпископа Даниїла з 15-літтям архиєрейської хіротонії.

Прийміть найщиріші вітання з днем архиєрейської хіротонії від ваших вірних чад – духовенства, чернецтва і парафіян Української Православної Церкви США, читачів і друзів «Українського Слова»!

В цей найважливіший день ви прийняли дар Божественної благодаті, що зробила вас спадкоємцем трудів апостолів та наступником їхнього служіння, і це стало для вас нагодою цілковито віддати всі сили душі і кожну мить свого життя на благо Святої Церкви! І відтоді ви зігріваєте цей дар (2Тим.1,6), слідуючи своєму архіпастирському покликанню, служите благоугодно Богові з побожністю і страхом (див. Євр.12,28), безперестанними трудами та молитвами, особистим прикладом переконливо засвідчуючи про живу і діяльну віру.

Ми, всі ваші люблячі чада, з глибокою повагою висловлюємо вам, дорогий владико, свою глибоку, щиру і сердечну вдячність за невсипущу турботу та батьківську любов, за прагнення спрямувати нас до справжнього християнського життя та благочестя, до якого ми покликані.

З особливим духовним піднесенням в цей святковий день ми старанно молимо Всемилостивого Бога, щоб зміцнив і наставив вас у вашому архипастирському служінні, щоб ви і надалі були для нас прикладом міцного стояння у вірі, уміння «серед великого випробування скорботами рясніти радістю» (2 Кор. 8,2) у незмінній надії на благодатну милість Божу та Його всесильну допомогу.

Нехай вашими святими молитвами Всемилостивий Господь береже і спасає нас, ваших вірних парафіян!

Многая і благая вам літа, владико!

 

Досьє «Українського Слова”

Даниїл (Володимир Олегович Зелінський), архиєпископ Памфільський. Народився 1972 року в Івано-Франківську.

Дитячі роки провів на Тернопільщині, у місті Бучачі, де закінчив середню школу. У вересні 1993 року вступив до Івано-Франківської духовної семінарії (Української греко-католицької церкви). У 1996 році висвячений у сан диякона. Того ж року емігрував до США, де продовжив навчатися в Католицькому університеті Америки.

12 травня 2001 року архієпископом Ієрапольським Антонієм (Щербою) був висвячений на священника. Далі, 1 червня 2001 року Володимира призначено головою Управління зв’язків з громадськістю Консисторії, і реєстратором при Андріївській меморіальній церкві у м. Саут-Баунд-Брук.

22 травня 2002 року прийняв чернецтво з ім’ям Данило.

На 2005 рік, будучи ієромонахом, був редактором органу Української православної церкви в США «Українське православне слово» і видання об’єднаних українських православних сестринств «Віра». 3 жовтня 2007 року зведений у сан архимандрита.

9 травня 2008 року відбулося наречення у Володимирському храмі міста Парма, штат Огайо, США, а на наступний день — архиєрейська хіротонія на єпископа Памфільського, вікарія Української православної церкви в США. Хіротонію звершили архиєреї українських юрисдикцій Константинопольського Патріархату: митрополит Іринопольський Константин (Баган), архиєпископ Ієрапольський Антоній (Щерба), архиєпископ Торонтський Юрій (Каліщук), єпископ Кратейський Андрій (Пешко), єпископ Аспендський Єремія (Ференс), очільник Американської карпаторуської єпархії митрополит Аміський Микола (Смішко) і вікарний єпископ Мокіський, від Американської грецької архиєпископії Димитрій (Кандзавелос).

У жовтні 2008 року на XVIII Соборі Української православної церкви у США обраний главою Західної єпархії Церкви. 7 лютого 2009 року відбулася хіротонія у Володимирському соборі Чикаго.

Після кончини митрополита Константина  21 травня 2012 року, єпископ Даниїл вступив на посаду заступника Голови Архиєрейського собору УПЦ у США. 6 жовтня 2012 року на позачерговому Соборі Української православної церкви в США єпископ Даниїл висунули й обрали президентом консисторії Української православної церкви в США.

З 26 січня 2013 року після інтронізації Антонія, формально вступив на посаду президента консисторії Української православної церкви США в Саут-Баунд-Брук, Нью-Джерсі.

7 вересня 2018 року в рамках підготовки до надання автокефалії православній церкві в Україні призначений Вселенським патріархом Варфоломієм І представником у Києві.

Архиєпископ підтримував Революцію гідності та Помаранчеву революцію. «…День Гідності та Свободи – одне зі знакових державних свят України. Сама країна вже заплатила високу ціну за те, що обрала свободу. Ціна – життя найкращих синів і дочок Батьківщини. Тому ми, українці в Україні та в Діаспорі, не маємо жодного права сходити з шляху, наміченого Помаранчевою Революцією та Революцією Гідності. Ми повинні, в першу чергу, виховувати в собі свідому любов до батьківщини і гідність, виховувати дітей справжніми патріотами і культивувати в них почуття гідності. Адже патріотизм – це ключ до процвітання суспільства, а гідність – це вміння тримати себе та свої думки чистими, що допомагає вчинити правильно, навіть якщо для цього доведеться боротися з особистими емоціями та переступати через свої слабкості, це внутрішнє відчуття благородства та відчуття власної відповідальності за своє життя та життя близьких», сказав він 21 листопада 2021 року.

5 січня 2019 року в Стамбулі, під час офіційного прийняття з нагоди підписання Томосу про автокефалію Православної Церкви України Вселенським Патріархом Варфоломієм, Президент України Петро Порошенко вручив архиєпископу Памфільському і Західної єпархії Української православної церви в США, екзарху Вселенського Патріарха в Україні Даниїлу орден князя Ярослава Мудрого V ступеня, яким він був нагороджений за визначну діяльність, спрямовану на зміцнення авторитету православ’я у світі, утвердження ідеалів духовності і милосердя, вагомий особистий внесок у розбудову автокефальної помісної Православної Церкви України.

Орден «За заслуги» III ст. (23 серпня 2018) — за вагомий особистий внесок у зміцнення міжнародного авторитету Української держави, розвиток міждержавного співробітництва, плідну громадську та гуманістичну діяльність.