Відзначили 500-й день вторгнення Росії в Україну

0
281

Як повідомляє Chicago Sun-Times, понад 200 людей стояли вздовж Північної Мічиган-авеню, щоб привернути увагу до війни та необхідності для США та союзників продовжувати підтримувати Україну.

Сотні протестувальників зібралися в неділю, щоб вимагати притягнути Росію до відповідальності за військові злочинами, скоєні проти народу України.

Група з понад 200 осіб провела мітинг біля історичної Водонапірної вежі на Мічиган-авеню, де вони поставили художній твір, який символізував їхнє послання. Протестувальники із зав’язаними очима були одягнені в біле. Вони стояли біля гігантської ваги та сувою зі списком злочинів Росії.

Надія Главіна, виконавиця ролі грецької богині правосуддя Феміди, сказала, що український народ пережив надто багато, щоб не віддати будь-яку територію Росії. Вона сказала, що миру не буде, доки злочинців не притягнуть до відповідальності спеціальним трибуналом.

«Прямо зараз ми чуємо наративи про те, що, можливо, нам варто просто здатися в даний момент, відмовитися від боротьби і просто залишити території, які окупувала Росія, і тоді настане мир, — сказала Главіна. — Але ми просто не можемо попустити це, ми вже стільки пожертвували».

Протестувальники — переважно жінки та дівчата з української громади Чикаго — потім вишикувалися вздовж Мічиган-авеню, що простягнулася на кілька кварталів, від історичної Водонапірної вежі до Міленіум-парку.

Вони несли плакати з написами «немає миру без справедливості» і «визнати дії Росії геноцидом».

Росія розпочала повномасштабне вторгнення в Україну 24 лютого 2022 року. Цей крок швидко засудили у всьому світі, а Росію звинуватили у вчиненні військових злочинів через обстріли цивільних територій і лікарень і катування полонених.

У суботу виповнилося 500 днів з моменту вторгнення.

Бойові дії здебільшого зайшли в глухий кут, але уряд України та його західні прихильники сподіваються, що широкий контрнаступ, розпочатий минулого місяця, змінить лінію бойових дій і поверне окуповані Росією території під контроль України.

Побоювання щодо ядерної катастрофи зросли, особливо минулого тижня після того, як Україна та Росія звинуватили одна одну в плануванні нападу на одну з найбільших у світі атомних електростанцій на південному сході України.

Ракети великої дальності, випущені Росією, щоб виснажити протиповітряну оборону України, вбили десятки мирних жителів, у тому числі багато вбитих і поранених під час обіду в піцерії на сході та 10 тих, хто загинув під час удару по їх житловому будинку у Львові на заході країни.

Спроба заколоту, здійснена лідером російських найманців, принесла Москві смак хаосу війни та виявила тріщини у російському військовому керівництві, ще більше підвищивши ставки.

Мільйони втекли з України, а деякі біженці знайшли новий дім у Чикаго.

Білий дім оголосив, що відправить в Україну касетні боєприпаси. Зброя містить артилерійські снаряди, які можуть літати на великі відстані, перш ніж випустити дрібні гранати в повітрі, і використовуються проти бронетехніки та військ. Понад 100 країн заборонили цю зброю.

29-річна Главіна сказала, що більшість її родини та друзів все ще перебувають в Україні, включно з друзями з коледжу. Вона сказала, що втратила близьких у конфлікті.

«Я навіть не можу передати емоції. Наші найкращі хлопці воюють охоче, добровільно ризикують усім, що мають», — сказала Главіна. «Їхні сім’ї залишилися без батьків, тому ми не можемо опускати руки. Ми вимагаємо справедливості за російські злочини, бо більше за все боїмося, що трибуналу не буде».

Катерина Козловська, яка також має сім’ю в Україні, сказала, що вона не хоче, щоб світ забув про тяжке становище її людей, оскільки війна тягнеться і кінця їй не видно.

«Ми намагаємося показати світові, що відбувається в Україні і що росіяни роблять з нашими людьми, з нашими домівками, з нашими містами», – сказала Козловська. «Всі люди в Україні намагаються якнайшвидше отримати цю перемогу».

Главіна сказала, що вдячна за всю підтримку, яку світ і місто Чикаго виявляють українській громаді відтоді, як Росія почала війну проти країни. Вона сподівається, що США та їх союзники продовжуватимуть постачати Україні матеріали, необхідні для продовження боротьби.

«Ми не хочемо, щоб люди забули про цю війну», – сказала Главіна.

Фото: Anthony Vazquez/Sun-Times