Марта Фаріон завітала до українців Аргентини

0
335

Українське культурне товариство «Просвіта» прийняло президента Києво-Могилянської фундації Америки Марту Фаріон, яка розповіла про поточний стан української громади в США, її організацію, інституції та проблему інклюзії нової імміграції у структурах громади. Про це на своїй фейсбук-сторінці повідомив Юрій Данилишин – голова Управи УКТ «Просвіта» в Аргентині, регіональний віцепрезидент Світового конгресу українців  в Латинській Америці.

«З багатьма прикладами та з легкістю, яку забезпечує володіння іспанською мовою доповідачки ( оскільки вона жила в Буенос-Айресі в дитинстві та юності) присутні мали змогу дізнатися та проконсультуватися про різні аспекти включення українських іммігрантів в американське суспільство, особливо в місті Чикаго, де живе та працює юристом пані Фаріон, і де є дуже активним громадським лідером», – написав він.

Крім того, дуже цікавим був синтез бачення різних міграційних хвиль, їх включення в соціальну та комерційну структуру Сполучених Штатів, їх розвитку та допомоги Україні, яку різні покоління надають сьогодні в контексті російського наступу.

Управа товариства «Просвіта» подякувала за можливість зустрічі, і, за традицією, гостя вписалася в Золоту книгу установи як президент Києво-Могилянської фундації Америки, як член Української громади міста Чикаго та як віцепрезидент Світового конгресу українців (СКУ). Шановна гостя подякувала за ініціативу та побажала товариству нових успіхів, привітавши присутніх уже традиційним «Слава Україні – Героям Слава!».

Як повідомило у Фейсбуці Посольство України в Аргентині, амбасадор Юрій Клименко провів зустріч з Мартою Фаріон – президенткою Києво-Могилянської фундації Америки, американською юристкою, відомою активісткою українсько-американської громади.

Під час зустрічі йшлося про зміцнення позицій України в Латинській Америці та протидію фейковим новинам Російської Федерації в регіоні

Також сторони обговорили розбудову співпраці в освітній сфері та посилення культурно-гуманітарної присутності України в Аргентині.

 Фото: Юрій Данилишин / Фейсбук,  Посольство України в Аргентині / Фейсбук

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Досьє «УС»

Марта Фаріон – американська юристка, президента Києво-Могилянської фундації Америки, неприбуткової організації, створеної з метою підтримки Національного університету «Києво-Могилянська академія» в Україні.

Марта Фаріон є членом ради директорів Western NIS Enterprise Fund, американського фонду, який інвестує в інноваційні, орієнтовані на реформи програми з підтримки України і Молдови. Вона також є віцепрезиденкою Іллінойського відділу Українського конгресового комітету Америки (УККА) та членкинею національної Ради директорів УККА.

Марта Фаріон очолює працю над проєктом Електронна бібліотека України (ELibUkr), на який отримала грант від USAID. Протягом багаторічного перебування на посаді голови Комітету міст-побратимів Марта Фаріон організувала та залучала кошти для проведення важливих міжнародних програм для співробітництва між Чикаго та Києвом. Вона брала участь в офіційному візиті мера Чикаго Річарда М. Дейлі до Києва, Варшави та Кракова.

Перед тим як стати президенткою Києво-Могилянської фундації США, Марта Фаріон працювала 20 років юридичним консультантом у науково-дослідній компанії, де займалася питаннями, що пов’язані з працівниками, бізнесом та комерційними операціями.

Марта Фаріон мешкає в Чикаго, де отримала ступінь доктора юриспруденції в Коледжі права Чикаго-Кент, а також ступені магістра та бакалавра у Чиказькому університеті Лойола.

Марта Фаріон народилася в Римі, Італія, свої перші роки провела в Буенос-Айресі, Аргентина, а до США приїхала підлітком, коли її родина іммігрувала до Чикаго та отримала американське громадянство.