Тлумачив Слово Боже різними мовами, навчав любові до ближніх на власному прикладі

0
296

11-го грудня 2023 року громада парафії святого Апостола Андрія Первозваного Православної Церкви України у м. Блумінгдейл відзначила храмове свято в честь Андрія Первозванного (17—62 (або 77) рр.), першого апостола Христового згідно з Євангеліями від Матфея, Марка, Луки та Діяннями Апостолів.

Разом із братом Симоном (згодом — Першоверховний апостол Петро) Андрій заробляв на життя риболовлею в рідній Галілеї. Був учнем Іоанна Предтечі, бачив хрещення Спасителя, однак спочатку не збирався залишати домівку. Коли ж Христос Сам закликав Андрія та Симона стати «ловцями людей», брати відчули довіру до себе, зголосились і були найвідданішими учнями. Вони пройшли з Учителем увесь Його земний шлях, були свідками Воскресіння й Вознесіння.

Відомості про долю Андрія після сходження Святого Духа суперечливі, адже проповідувати йому довелося в дуже віддалених, нерідко диких місцевостях Близького Сходу та Східної Європи. Там він цілком виправдав значення свого імені — «мужній», адже гідно зносив усі образи, вигнання й побиття, котрих завдавали язичники, тлумачив Слово Боже різними мовами, навчав любові до ближніх на власному прикладі. Весь цей час за його молитвами здійснювалися численні чудеса. Ті, хто слухав Андрія, тисячами наверталися до віри. Тривалі мандри угодника завершились у місті Патри Ахейські (нині — Патра, Греція). За наказом володаря-язичника Егеата вартові розп’яли апостола на хресті, проте не прибили, а прив’язали, щоб посилити муки. Ще два дні засуджений не припиняв проповідувати. Натовп пройнявся співчуттям і вимагав припинити страту. Наляканий Егеат погодився, однак сам Андрій помолився, щоб Господь удостоїв його хресної смерті. Так і сталося…

Божественну Літургію і подячний молебень співслужили з митрофорним протоієреєм  Віктором Полярним:  ієрей Михайло Лещишин, протоієреї Ярослав Марикот, Микола Липко, Анатолій Басараб, Микола Соловей. Співав церковний хор катедри св. Андрія (Тарас Руденко, диригент).

Після Богослужіння парафіяни, прихожани та гості перейшли до парафіяльного культурного центру на святковий бенкет і мистецьку програму.  Бенкет розпочався молитвою у виконанні парафіяльного хору св. Андрія.

З святочним словом виступив митрофорний протоієрей  Віктор Полярний, настоятель парафії св. Андрія і секретар вікаріату Православної Церкви України в США, Канаді і Японії.  А також виступив віце-президент кредитівки «Самопоміч» Віктор Войтихів з привітанням і вручив щедрі фінансові пожертви.

У програмі взяли участь учні Школи українознавства (директор Тетяна Чорній); молоді співачки  Евеліна Чорній, Ева Чаплінська, Анастасія Руснак; студіо «Елегія» (директор Світлана Поляк); танцювальний колектив при парафії св. Андрія  «Гайдамаки» (хореографи Таїса та Валентина Ампульські).

Присутніх також привітав голова парафії Іван Яресько та розповів про діяльність парафії, про численні проекти, які були завершені протягом року, в тому числі й підтримка для України понад 400 тис. дол.  Висловив сердечну подяку всім жертводавцям і прихильникам громади св. Андрія – парафіянам та прихожанам парафії.   Особлива подяка «Самопомочі» та Фундації «Спадщина» за фінансову підтримку протягом багатьох років.  Щира дяка за невтомну підтримку членам сестрицтва св. Софії, братству св. Андрія, погребного комітету, хору, комітету винаймання зал, організації «Християнська молодь» парафії…

Від імені сестрицтва св. Софії виступила Марія Слобідська.  Сестрицтво св. Софії фінансово підтримувало багато проектів.  Попереднім головам сестрицтва Марії Яресько, Ніні Ґлавтчев,  Надії Тищенко, довголітнім сестрицям Валентині Полярній, Олександрі Братків, Неллі Гавриленко, Анні Шемків і Люсі Покотило, Анні Возняк (приїжджає з Індіани на допомогу нашим сестрицям) та молодим жінкам-сестрицям висловлюємо вдячність за їхню прихильність на благо парафії св. Андрія.

 

 

З молитвою та заключним словом виступив ієрей Михайло Лещишин, висловивши подяку всім за участь, підтримку парафіяльної громади та успішне відзначення храмового свята св. Андрія.

Марія Коркач-Грошко

Фото St. Andrew Ukrainian Orthodox Cathedral in Bloomingdale, IL