«Ангели війни» — пісня, яку за життя не встиг випустити воїн Олександр Рожко

0
144

«Пісню „Ангели війни“ я присвячую усім волонтерам — людям, без яких Перемога України була б неможливою», — так говорив український воїн, ветеран чотирьох воєн, учасник соціально-мистецького проєкту #ПісніВійни, автор та виконавець уже легендарних сучасних фронтових пісень «Не сумуй» і «Майданівцям» Олександр Рожко (1963 — 2023).

Серце українського захисника перестало битися після важкої хвороби наприкінці березня 2023 року. За життя він не встиг випустити свою нову пісню «Ангели війни». До Дня волонтера-2023 проєкт #ПісніВійни представив цю записану, але не видану раніше композицію Олександра Рожка.

«Ви — ангели війни, ви — просто волонтери,

Нескорених сердець гаряча кров.

За тисячі життів, які ви врятували,

Низький уклін вам, шана і любов».

У відеоряді до прем’єри використано ексклюзивні кадри, надані Медичним батальйоном Української Добровольчої Армії «Госпітальєри», який працює на фронті з 2014 року, а також Американською благодійною організацією Help Heroes Of Ukraine, яку заснували українці у Чикаго (США). Зрештою, у пісні Олександра Рожка та у відео «Ангели війни» себе впізнає кожен волонтер: від героїчних «Госпітальєрів» — до жінок, які плетуть сітки та ліплять вареники для наших захисників та захисниць.

Довідка

Соціально-мистецький проєкт #ПісніВійни — волонтерська ініціатива. Проєкт тривав у Львові у 2016−17 роках. Це масштабна громадська ініціатива, завданням якої був пошук та запис на професійній студії звукозапису пісень, створених українськими воїнами, які воювали на сході України від 2014-го. 14 жовтня 2017 р., до Дня Захисників та Захисниць України, світ побачив альбом сучасної фронтової пісні #ПісніВійни. Компакт-диск об’єднав 15 композицій, написаних воїнами АТО під впливом пережитого на війні Росії проти України.

Бійці-учасники проєкту: Олександр Рожко, Зиновій Медюх, Богдан Ковальчин, Тарас Гривул, Максим Перев’язко, Андрій Шевчук, Петро Комендат, Сергій Тітаренко, Станіслав Паплінський, Ірина Красота, Ігор Шолтис, Олекса Бик, Роман Семисал, Дар’я Зубенко. Аби надати пісням, які створили бійці, а також важливим темам, які у них порушені, максимального суспільного резонансу під час запису композицій для компакт-диска #ПісніВійни були створені унікальні дуети — воїнів-виконавців з відомими українськими артистами. У проєкті взяли участь вокальна формація «Піккардійська Терція», співак та композитор Павло Табаков, лідер гурту «Антитіла» Тарас Тополя, Фома із групи «Мандри», Арсен Мірзоян, співачки Ірина Доля, Оксана Муха та Аничка Чеберенчик, а також фронтмен гурту Kozak System Іван Леньо, Віктор Винник із групи «Мері», співак Тарас Гаврик, сестри Тельнюк, лідер гурту «Тінь Сонця» Сергій Василюк, співачка Анастасія Приходько, лідер гурту Ot Vinta Юрій Журавель, бард-волонтер Христина Панасюк.