22 січня — День Соборності України

0
160

Цієї дати 105 років тому в Києві на Софійській площі був проголошений Акт Злуки Української Народної Республіки та Західно-української Народної Республіки.

Громадяне! Тільки тоді ми будемо кричати «Слава!» вільними грудьми, коли зміцнимо нашу владу, коли настане спокій нашій землі. Всі, як один чоловік, станьте плечем до плеча на оборону рідного краю від ворогів наших. Я як Отаман всього війська Українського кажу вам, що зо всіх боків ми оточені ворогами. Не слів, а діла чекає від вас Українська Народня Республіка. Доведіть своєю чесною роботою свою любов до неї, доведіть, що ви гідні сьогодняшнього свята. Я сам буду кричати «Слава!», коли ні одного ворога не буде на нашій території.

Симон Петлюра, член Директорії УНР.

Із виступу на урочистому проголошенні Акта Злуки.

Київ, 22 січня 1919 р.

У рамках відзначення Дня Соборності України в Українському культурному осередку в Чикаго (США) представники української громади провели зустріч з генералом Костянтином Морозовим – першим міністром оборони України. Про це у Фейсбуці повідомила віцепрезидентка Світового конгресу українців (СКУ) в Північній Америці, віцепрезидентка Українського конгресового комітету Америки (УККА) Марта Фаріон.

«Несподіванкою на події була присутність Генерала Морозова, який очолював військо в Україні в 1991 році й героїчно став на стороні незалежності й став першим міністром оборони України», – написала вона.

Під час офіційної частини заходу до присутніх з промовами звернулись президент Українського конгресового комітету Америки (відділ Іллінойс) др. Марія Дмитрів Капеняк, конгресмени Майкл Квіглі, Раджа Крішнамурті та Денні Девіс.

Постійний представник України при ООН Сергій Кислиця був головним гостем-доповідачем.

Також виступив Андрій Добрянський, віцепрезидент і директор комунікацій головної управи УККА.

Серед присутніх були представники української громади міста Чикаго та штату Іллінойс, федеральних та місцевих законодавчих і виконавчих органів влади США, консульського корпусу міста Чикаго – генеральний консул України в Чикаго Сергій Коледов і консул Євген Дробот, генеральні консули Польщі та Литви та воїни ЗСУ, які завдяки фонду Revived Soldiers Ukraine перебувають на лікуванні в США після поранень.

Фото: Marta Farion / Фейсбук