ЖІНКА В СУЧАСНІЙ УКРАЇНІ

0
627

Нещодавно в Українському  інституті модерного мистецтва  (УІММ) відбувся цікавий літературний  вечір Мар’яни Рубчак і презентація її книжки «Mapping Defference. The Many Faces of Women in Contemporary Ukraine».
Як голові літературної секції УІММ мені випала честь представити шановну доповідачку і коротко розповіла про її професійний шлях і наукову працю, а один з спонсорів вечора – голова «Chicago Business and Professional Group» др. Анна Мостович привітала гостю на теренах Чикаго.
У своїй доповіді др. Мар’яна Рубчак сконцентрувалася на найновіших акціях жінок в Україні, які протестують проти негативної репутації та зневаги до жінок України на найвищому рівні, включно з президентом країни. Їх представляють як жінок легкої поведінки, які продають себе для розваги багачів, чи то своїх, чи закордонних. Щоб посісти вищу посаду,  вищі студії, молода жінка мусить «доплачувати» ще й сексом. Така негативна ситуація спонукала молодих освічених жінок в Україні вийти на публічний форум шокуючою програмою — протестувати проти образи і насильства, оголивши себе. І коли більше прийняті форми протесту були ігноровані, то на цей раз на «Femen»  звернули увагу.
Присутні із зацікавленням  слухали пані Мар’яну, а потім у дискусії висловлювали свої погляди на дану ситуацію. Звернули увагу, що на пошукових сторінках у мережі інтернет під рубрикою «Україна» часто-густо виринають  оголошення молодих жінок, які зацікавлені познайомитися з мужчинами різного віку, очевидно не бідних.
Мар’яна Рубчак, історик за фахом і професор Валпарайзо Університету (штат Індіана) у своїй науковій діяльності займалася різними питаннями, але найбільше відомі — питання фемінізму і гендерної проблематики в Україні. Щоправда, терміни «фемінізм» і «феміністка» в Україні чомусь сприймаються негативно, хоч насправді це рух за рівність статей і оборону рівних прав в усьому для жінок. Др. Рубчак має тісні зв’язки з феміністками старшого і молодшого віку в Україні, включно з учасницями руху «Femen». Наразі  Мар’яна Рубчак працює над новим збірником, який охоплюватиме погляди молодих учених з України.
Після офіційної частини  присутні мали нагоду спілкуватися з  панею Мар’яною в неформальній обстановці й набути книжку з її автографом.
Віра БОДНАРУК,
голова літературної секції Українському  інституті модерного мистецтва,
Чикаго
Фото Орисі Антонович і Богдана Боднарука